92 yaşında koronayı yendi

Çan Devlet Hastanesi’ne bir süredir koronavirüs tedavisi gören 92 yaşındaki Bahriye Kaya koronavirüsü yendi. Kaya, bugün alkışlar eşliğinde hastaneden taburcu oldu.

Edinilen bilgiye göre Kaya’nın aynı zamanda alzheimer, diyabet, ve hipertansiyon gibi hastalıklarının da olduğu ancak hastalığı buna rağmen yendiği ortaya çıktı. Çan Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarının büyük özverisi sonucu hastalığı atlatan Kaya’nın yakınları hastane çıkışında büyük bir sevinç yaşarken sağlık çalışanları da tek sıra halinde dizilerek sedye ile taburcu edilen hasta Bahriye Kaya’nın mutluluğunu paylaştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çan Devlet Hastanesi Başhekimi Gürkan Çoban mutlu olduklarını ifade ederken duygulandı. Çoban, ‘’92 yaşındaki teyzemizi 31 Mart’ta solunum yetmezliğinden yoğun bakımda tuttuk. 9 günlük bir yoğun bakım sürecinin ardından iyileşmesi sonucu normal odaya aldık ve 5 gün de normal odada tuttukttan sonra bugün taburcu etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Direnci gayet yerinde, teyzemiz pozitiften negatife dönmüş şifasını alarak taburcu olmuş bir hastamız. Gerçekten biz de çok duygulandık’’ dedi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com