Vali Orhan Tavlı, ‘Corona’ tedbirlerinde rakam verdi: “65 bin kişiye tarama yapıldı”

Vali Orhan Tavlı,  Çanakkale’de Corona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında il ve ilçe giriş çıkışlarında kontrol noktaları oluşturulduğunu ve bu noktalarda sürücü ve yolculara sıkı tedbirler uygulandığını ifade etti. Tavlı, her araca ‘Seyahat İzin Belgesi’ incelemesi yapıldığına dikkat çekerek “Son on iki gün içinde 38 bin 842 araç kontrol edildi. Bu araçlarda bulunan 64 bin 853 kişinin ise sağlık taraması ve kontrolü ekiplerimizce yapıldı. Gerekli olan tüm tedbirleri süratle hayata geçirmeyi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Çanakkale Valiliği, yeni tip Corona virüsü COVİD-19’a karşı il genelinde tedbirlerini arttırıyor. Bu bağlamda Valilik’ten yapılan açıklamada Çanakkale Gelibolu, Biga, Ayvacık ve Yenice, Merkez Tekzen, Opel ve Kepez yol kontrol ve arama noktalarında ve tüm ilçelerin girişlerinde bulunan denetleme noktalarında, polis ve jandarma ekiplerinin yanı sıra Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı sağlık görevlilerinin de görevlendirildiği ifade edildi.

Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle dendi: “İl ve İlçe giriş çıkış noktalarında görev yapan Jandarma, Polis ve Sağlık ekipleri sosyal mesafeye dikkat edip, özel ve ticari araçlarla seyahat edenlerin vücut ısılarını da ölçüyor. Kontrollerde, araç sürücüleri ve yolcuları zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamaları ve evde kalmaları konusunda uyarılıyor.”

“Lapseki, Biga, Çan, Yenice, Bayramiç, Ezine, Ayvacık ve Küçükkuyu da alınan tedbirleri yerinde inceleyen, yol kontrol ve arama noktalarında da Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemleri yerinde denetleyen, Karantinaya alınan Köydeki tedbirleri yerinde inceleyen Vali Orhan TAVLI, Denetleme noktalarındaki Jandarma, Polis ve Sağlık personelinden çalışmalar hakkında bilgi alarak çalışmalarında başarılar diledi.”

“GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ SÜRATLE HAYATA GEÇİRMEYİ SÜRDÜRÜYORUZ!”

Yapılan incelemelerin ardından bir değerlendirmede bulunan Vali Orhan Tavlı, “Valiliğimizce Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerinin uygulamalarını yerinde yakından takip ediyor ve ihtiyaç duyulan ve gerekli olan tedbirleri süratle hayata geçirmeyi sürdürüyoruz” dedi. 

Çanakkale’nin 4 ayrı il girişinde kontrol ve denetim noktalarında, şehirlerarası seyahat tedbirleri kararının da sıkı bir şekilde denetlendiğini vurgulayan Vali Orhan Tavlı, “Emniyet, jandarma ve sağlık personelinden oluşan ekipler, şehirlerarası yolculuk yapanların seyahat izin belgesi olup olmadığına bakıp, yolcuların sağlık kontrolleri yapıyor. Şüpheli vakalar, tanı için hastanelere gönderiliyor. Yapılan kontrollerde Covid-19 semptomu tespit edilenler ise karantinaya alınıyor. 28 Mart 2020 Cumartesi günü saat 17.00’den-8 Nisan 2020 tarihine kadar 26.815’i özel, 12.027’si ticari araç olmak üzere toplam 38.842 araç kontrol edildi. Bu araçlarda seyahat eden toplam 64.853 kişinin de sağlık taraması ve kontrolü yapıldı” diye konuştu.

“MECBUR OLMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYALIM”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde yoğun önlemler alındığını ifade eden Vali Orhan Tavlı, “Evlerinde kalan ve bu çalışmalarda bizlere destek veren bütün Çanakkaleli vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Mecbur kalmadıkça evlerimizden dışarıya çıkmayalım, çıktığımızda da sosyal mesafemizi koruyalım” dedi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com