Tarihi anlatan, tez konusu olacak bir kare

AK Partinin ilk kurulduğu yıl iktidar olduğunu hepimiz biliriz. O yıllarda ve uzun süre görkemli bir şekilde kutlandığı Seramik Bayramlarını da hatırlarız. 27 Temmuz tarihlerinde kutlanan bu bayramlar devletin hep en tepe zirvesinden katılımla temsil edilirdi. İşte o yıllardan birisinde gerçekten içinde tarihi anları yeniden yaşamamıza neden olan bir fotoğraf karesi. Şimdilerde ayrı ayrı hikayelerin ve kitapların yazılmasının mümkün olduğu bir an.

Kimler kimler var, bu fotoğraf karesinin içersinde. O dönemin başbakanı, şimdilerin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Rahmetli H. İbrahim Bodur beyefendi. Uzun yıllar Çanakkale Seramik Fabrikalarında görev yapmış, daha sonra da Sanayi bakanlığı makamına yükselen bir isim Ali Coşkun, ve sonraları Bayındırlık ve İskan bakanlığı görevini üstlenecek olan, eski bir Trabzonsporlu Faruk Özak, bulunuyor.

Fotoğraf karesindeki bir başka isim olan, o dönemin Enerji bakanı, şimdilerin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, yer alıyor. Dönemin Başbakanı Sayın Erdoğan’ın yanında duran bir başka isim ise bu resme ayrı bir anlam kazandırıyor. Bir dönem Sayın Erdoğan’a, danışmanlık ve özel kalem müdürlüğü de yapan, dönemin kasırga gibi esen ve sonra tüm sanıkların bereat ettiği Ergenekon davalarında yargılanan, ardından Türkiye’den kaçıp İngiltere’den sığınma isteyen dönemin Balıkesir milletvekili dr. Turan Çömez, bulunuyor. TOBB. başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu, dün de bugünde sayın Erdoğan’ın yanında.

Bir diğer fotoğraf karesinde ise siyasetinden umut vaat edilen isimlerin başında gelen Erkan Mumcu. Dönemin Isparta milletvekili. Türkiye siyasetine uzun yıllar başkentlik yapmış Namı değer Çoban Sülo’nun Rahmetli Süleyman Demirel’in memleketlisi. 57. Hükümetin Kültür ve Turizm bakanlığı yaptı. Kimsenin beklemediği bir zamanda 3 Kasım 2002 seçimlerinin ardından AK partiye katıldı. 2005 de yeniden Anavatan Partisine döndü. Anavatan ile Doğru yol Partisinde mehmet Ağar’la birlikte eş başkanlık yaptı. 2007 Kongrede Genel Başkanlığa veda konuşmasıyla aday olmayacağını bildirdi. Bu karede yine Sayın Bodur ve bu günün AK Parti Çanakkale Belediye Meclis Üyesi olan bir dönem AK Parti İl Başkanlığı da yapan Sayın Reyhan Demirtaş, bulunuyorWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com