CHP’li Erkek: “Bu infaz paketinde vicdan ve adalet yok!”

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, katıldığı bir TV programında önemli açıklamalarda bulundu. Erkek, Corona virüsü sebebiyle gündeme gelen infaz paketiyle ilgili yaptığı “Bu infaz paketinde vicdan ve adalet yok! Devlete karşı işlenen suçlarda bir düzenleme olmadan, ayıklayarak belli suçlarda indirim yapmak eşitliğe de aykırı!” ifadelerini kullandı.

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, katıldığı bir TV programında önemli açıklamalarda bulundu. Erkek, Corona’yla mücadele konusunda yaptığı açıklamalarda hükümeti ağır sözlerle eleştirerek “Bu infaz paketinde vicdan ve adalet yok! Devlete karşı işlenen suçlarda bir düzenleme olmadan, ayıklayarak belli suçlarda indirim yapmak eşitliğe de aykırı!” dedi.

“O PARAYI GENÇLERE VERİN!”
Muharrem Erkek, sözlerine şöyle devam etti: “Dolar garantisiyle ihale verilen yandaşlara 2020 yılında bütçeden 6 milyar lira aktarılacak. Biz de diyoruz ki o parayı 20 yaş ve altında çalışmak zorunda olduğu için sokağa çıkan, hastalığı yayma riski olan gençlerimize verin!” 

Erkek, bununla birlikte bu süreçte büyük emek veren sağlık personeline de teşekkür ederek “Bu süreçteki özverileri için tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Her gün haberlere de yansıyan sağlıkta şiddetin önüne geçilmesi için gereken düzenlemeler yapılmalı. Sağlığı yönetenler ise yaptıkları yanlışlardan vazgeçmeli” ifadelerine yer verdi.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com