İnsan Vakfı’ndan Corona mağdurlarına yardım eli

İnsan Vakfı tarafından yapılan açıklamada, Corona virüs nedeniyle iş yerleri kapatılan ve bu yüzden mağdur olan işçi esnada destek olmak için “yanındayız” kampanyası başlatıldığı ifade edildi. Kampanya kapsamında esnafa 1500 TL verilecek.

İnsan Vakfı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle dendi: “Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü nedeniyle ülkemizde de birçok kesim olumsuz etkilendi. Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünya genelinde salgın ilan edilmesiyle bütün ülkeler virüsün yayılmaması için ciddi tedbirler aldı. Türkiye’de virüsün yayılmaması okullar tatil edildi, insanların toplu olarak bulunduğu ortam ve işyerleri kapatıldı.”

“İçişleri Bakanlığı’nın Korona virüsü tedbirleri kapsamında yayınladığı genelgenin ardından 149 bin 382 işyeri geçici olarak kapatıldı. Ülkemiz genelinde birçok esnaf kepenk indirirken bazılarının da çalışma saatleri sınırlandırıldı. Virüsün yayılmaması için açık olan işyerinde de ticaret hayatı neredeyse durma noktasına geldi.”

“İnsan Vakfı, İnsan Medeniyet Hareketi ve Girişimci İş Adamları Vakfı korona virüsü nedeniyle iş yerleri kapatılan ve bu yüzden mağdur olan işçi kardeşlerimize destek olmak için “Yanındayız” kampanyası başlatarak ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıyor. Vakıftan yapılan açıklamaya göre iş yerleri kapatılan vatandaşların vakfımıza yapacakları müracaatlarının ardından, durum tespit yapıldıktan sonra 1.500 TL’lik nakdi yardım yapılacak.”

ŞU AN NELER YAPIYORUZ?
“Kronik hasta, yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine gönüllü ekiplerimiz tarafından yardım ulaştırıyoruz. Bu dönemde aile kurumunun daha güçlenmesi için evde nitelikli vakit geçirmek için çeşitli projeler üreterek Hayat Eve Sığar kampanyasına destek veriyoruz.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com