KORONA GÜNDEMİ

İki Talep Karşılık Buldu, Yanlıştan Dönüldü

1.Milli Eğitim Bakanlığı 28 Mart tarihli yazısında, rutin müfredat kapsamında yürütülecek ders görevleri dışında kalan ders görevleri kısmında İŞLETMELERDE MESLEKİ EĞİTİM ‘e de yer vermişti.

İşletmelerde mesleki eğitimin, meslek liselerinde rutin müfredat kapsamında haftada 24 saatlik zorunlu bir ders olduğunu Anadolu Eğitim Sendikası olarak belirtmiş ve bu hatadan dönülmesini talep etmiştik.

MEB’in yayınladığı yazı ile talebimiz karşılık buldu…

2- İkinci olarak Ücretli Öğretmenler ve Usta Öğreticiler ücretlerini Alabilecekler

Ücretli öğretmenler ve usta öğreticilerin zorunlu arada ücretlerini alabilmeleri gerektiğini dile getirmiştik.  Yapılan açıklama ile ücretli öğretmenler ve usta öğreticiler uzaktan eğitim başladığı günden itibaren ek ders ücretlerini alabilecekler. Bu sorunun çözülmesi sevindirici… Bu uygulama özel okullar ve rehabilitasyon merkezleri için de örnek olmalı, buralarda çalışan meslektaşlarımız da mağdur edilmemelidir.

İyilik ve Yardımlaşma Reklama Dönüştürülemez

Küresel bir salgın olan Covid19 ile mücadele ettiğimiz şu günlerde ülke genelinde sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yardımcı olmak için oluşturulan Vefa Sosyal Destek gruplarında gönüllü binlerce öğretmenimiz hizmet vermektedir.

Vefa gruplarında görev alan kıymetli meslektaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum. Ancak öğretmenlerimiz GÖNÜLLÜ olarak bu görevlerde yer alırken bazı illerin ZORUNLU olarak öğretmenlerimizi görevlendirmesi, bunun için kura çekmesi, yapılan gönüllü iyiliğe gölge düşürmesi kabul edilemez.

Yine salgın nedeniyle ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yardım edebilmek için Sayın Cumhurbaşkanı tarafından ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyası düzenlenmiştir. Yaşadığımız bu zor günleri birlik ve beraberlik ile aşacağımız muhakkaktır. Ancak kampanya başladıktan sonra, bazı yöneticilerin çalışanlarının yaptığı bağışın dekontunu talep ettiğini görmekteyiz.

Tüm kamu çalışanlarından maddi imkânı yerinde olanlar istedikleri yerlere, kişilere yardım edebilir. Dayanışmanın önemli olduğu şu günlerde bağışlar da gönüllülük esasına göre yapılır. Bu günlerde dahi kendi kurumlarının reklamını yapmak isteyenlere fırsat verilmemeli, gönüllü olan yardımlar mobbing aracına dönüştürülmemelidir. Sağlıklı Günler.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com