GESTAŞ Sefer Saatleri Yeniden Değişti!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Boğazı ve adalarda ulaşım hizmeti sağlayan GESTAŞ, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında sefer saatlerinde yeniden azaltmaya gitti. Yarından itibaren yeni sefer tarifesi uygulanmaya başlayacak.

GESTAŞ tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: “Ülkemiz genelinde koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, Sağlık Bakanlığı tavsiyesi ile başlatılan ‘evden çıkmama’ tedbirleri doğrultusunda; yaya yolcu sirkülasyonunun daha fazla olduğu Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir Boğaz hatları ve Geyikli-Bozcaada ada hattında sefer sayıları azaltılarak geçici süreyle ikinci bir sefer düzenlemesine gidilmiştir. Gökçeada-Kabatepe hattında da yine tedbirler doğrultusunda seferler azaltılmıştır.”

Öte yandan Bozcaada – Geyikli hattında Pazartesi ve Cuma günleri; Bozcaada’dan saat 07:15 ve 17:00, Geyikli’den 08:00 ve 18:00 saatlerinde seferler yapılacak olup, diğer günler sefer yapılamayacak. Yarın (02.04.2020) Gökçeada’dan sabah 07.00, Kabatepe’den ise 10.00 seferleri de olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

Sefer saatleri şu şekilde değişti:


Bu haber 01/04/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 580 defa görüntülendi
*