Pazar yerinde ‘3 metre’ kuralı

Corona virüsüyle ilgili alınan tedbirler kapsamında, dün kurulan salı pazarındaki tezgahlar, 3’er metrelik mesafelerle yerleştirildi. Pazarda, sosyal mesafenin korunduğu dikkat çekerken Çanakkale Belediyesi de bu yöndeki tedbirlerini sıklaştırarak, vatandaşlara “Zorunlu temel ihtiyaçlarınızı almak dışında pazarda dolaşmamanızı, tezgah başlarında kalabalık oluşturmamanızı, pazar alanında dolaşırken 1 metrelik sosyal mesafe kuralına uymanızı, giriş ve çıkışlara yerleştirilmiş olan dezenfektanları kullanmanızı önemle rica ediyoruz” uyarısında bulundu.

Tüm dünyada yüz binlerce enfekte ve binlerce de ölüme yol açan öldürücü Corona virüsü sebebiyle Çanakkale Belediyesi de tedbirlerini sıklaştırdı. Dün kurulan salı pazarında, alınan önlemler ve korunan sosyal mesafe dikkat çekerken vatandaşlar da sık sıkça ekipler tarafından “zorunlu olmadıkça evden çıkmayın” şeklinde uyarıldı.

Konuyla ilgili Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Tüm pazaryerleri kurulmadan önce belediyemizce dezenfekte edilmektedir. Ancak sık kullanılan alanlarda dezenfeksiyon işlemi korunma için yeterli değildir, bu nedenle; Pazaryerinde tezgahlar arasında 3 metrelik mesafeler oluşturuldu.”

“Zorunlu temel ihtiyaçlarınızı almak dışında pazarda dolaşmamanızı, tezgah başlarında kalabalık oluşturmamanızı, pazar alanında dolaşırken 1 metrelik sosyal mesafe kuralına uymanızı, giriş ve çıkışlara yerleştirilmiş olan dezenfektanları kullanmanızı önemle rica ediyoruz.”

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com