Panik yok!

Her şey yolunda. Devletinize güvenin. Unutmadan, bu gün 1 Nisan. Nisan Balığı şakasına yakalanmayın. Devlet tüm gücüyle dünyaya örnek olacak bir mücadele yürütüyor. 83 milyonun sağlığını, geleceğini güvence altına almak için, aylar öncesinden başlatılan kararlı ve etkili bir operasyon yürütülüyor. Eksikler, hatalar yok mu? Elbette var. Ama bu mücadeledeki doğrularımız bütün yanlışlarımızı tolore edecek kadar çok. Maalesef, bu süreçte en az virüsün kendisi kadar felaket tellalları ve sosyal medya trolleriyle de mücadele etmek zorundayız. Yaklaşık 15 gündür sağlık çalışanlarının, maske ve tıbbi malzeme bulamadığı iddiasıyla bulanık suda balık avlama derdindeler. Peki, gerçek ne? Türkiye’de tıbbi maske ve malzeme konusunda bir sıkıntı var mı? Medikal sektörünün çatı kuruluşu olan SEİS’in Başkanı Metin Demir anlatıyor. “Türkiye’de ventilatör (solunum cihazı) ve koruyucu malzeme (maske ) konusunda hiçbir sıkıntı yok.Virüs daha Türkiye’ye girmeden Şubat ayında Sağlık Bakanlığı ile görüşmelere başladık. Bakanlığın talimatıyla N95 ve bazı maske türlerinde ‘Önce Türkiye’ diyerek ihracatı durdurduk. Bugün itibariyle 11 milyon adet üç katlı maske, 40 milyon adet eldiven, 750 bin adet tulum, 740 bin adet N95 maske, 140 bin adet gözlük ve 120 bin adet önlük olmak üzere toplam 52 milyon 750 bin adet koruyucu tıbbi malzemeyi Sağlık Bakanlığı’na teslim ettik”.

Sıkıntı yok
Demek ki neymiş? Sağlık Bakanlığı ve medikal sektörü, aylar öncesinden virüse karşı tedbir almaya başlamış. Birilerin ısrarla iddia ettiği gibi, Türkiye’de tıbbi malzeme ve maske sorunu yokmuş.
Tersine 7-24 çalışan, üreten bir medikal sektörümüz varmış.
Medikalcılar, stratejik bir sektör olduklarının anlaşılmasından memnunlar. Ancak, merdiven altı üretim yapan bazı fırsatçılar yüzünden, bütün bir sektörün stokçulukla suçlandığı ve itibarının zedelendiği kanaatindeler. Böyle sıkıntılı bir süreçte yanlış anlamalar olması kaçınılmaz. Önemli olan bakanlık ve sektörün Türkiye için gerçekleştirdiği güç birliğinin sonuç vermesi..Bu,Maskeli provokatörlerin de, maskelerini düşürüyor. Türkiye için taşın altına elini koyan medikal sektörü her türlü övgüyü hak ediyor.
Moral bozmadan, paniğe kapılmadan mücadeleye devam edeceğiz.
Ve hep birlikte başaracağız..Durumdan vazife çıkaran SOSYAL MEDYA MEDDAHLARINA itibar etmeyin.Onlar KAOS SEVER,Felaket Tellalı Baykuşlardır.Hep diyoruz.Türkiye,Virüs ile mücadeleye zamanında başlamış ve diğer ülkelere göre de başarılı bir mücadele sergilemektedir.Devletimize güvenelim.,Gamlı Baykuşların gönderdikleri videolara,paylaşımlara inanmayalım.Bu savaşı hep birlikte kazanacağız.Y eter ki,bir ve birlik olalım.Top yekun mücadele kurallarına uyalım..Sağlıcakla kalınız.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com