Nereden nereye…

Türkiye artık koronavirüsten öncesi ve sonrası olarak arşivlerde yer almaya başladı. Cumhuriyet Meydanı ile Çarşı Caddesi’ni birbirine bağlayan Tarla Sokak ise koronavirüsten önce çekilen bir fotoğrafla karşılaştırıldığında, nereden nereye dedirtti.

11 Mart günü Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesinden sonra, hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Alınan sıkı tedbirler ve evde kal uygulaması sonucunda sokaklar, caddeler terk edilmiş bir görüntüye sahip oldular. O sokaklardan sadece bir tanesi, Tarla Sokak…

İYİ Parti Merkez İlçe ve CHP İl ve İlçe örgütlerinin binaları ile her zaman aktif siyasetin konuşulduğu sokakta siyaset konuşacak vatandaş artık eski fotoğraflarda kaldı. Üniversiteye hazırlanan ve Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim görerek, sokağın neşesi olan gençler ise onlarda koronavirüs öncesinde kaldılar.

Tarla Sokak başta olmak üzere, dükkanları ile meşhur Değirmenlik Sokak ve kafeleri ile meşhur Dibek Sokak’ta, virüs belasından önceki günlerini özlemle anıyor. Boş sokaklar hem vatandaşlara hüzün verirken hem de Çanakkalelilerin evde kaldıklarının bir göstergesi oluyor.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com