Kaleseramik’ten ‘Corona’ tedbiri: “Üretime ara verdik!”

Kaleseramik A.Ş. tarafından yapılan yazılı basın açıklamasıyla COVİD-19 Corona pandemisi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 1 – 15 Nisan tarihleri arasında tüm fabrikalarda üretime ara verme kararı alındığı duyuruldu.

Kaleseramik A.Ş. tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizde ve tüm dünyada, insanlığı tehdit eden COVID-19 Salgını nedeniyle olağanüstü günler  yaşıyoruz. Kaleseramik olarak salgının etkilerini göstermeye başladığı ilk günden itibaren Sağlık Bakanlığı ve devletimizin aldığı kararlar doğrultusunda tüm tedbirlerimizi aldık. Bugün itibari ile şirketimizde hiçbir vaka ile karşılaşmadık. Tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın sağlığını korumak, aynı zamanda virüsün yayılma hızının önüne geçmek için “Evde Kal Türkiye” çağrısına uyarak 1 Nisan – 15 Nisan 2020 tarihleri arasında tüm fabrikalarımızda üretime ara verme kararı aldık. Bu süreç içinde, üretim tesislerimizde COVID-19’a ilişkin gerekli her türlü önlem alınmaya devam edilecektir.”

“Üretim yaptığımız bölgelerde her zaman olduğu gibi bu süre zarfında da çalışanlarımız ve aileleri için sorumlu ve duyarlı bir yaklaşımla üzerimize düşen her türlü desteği, imkanlarımızı seferber ederek gönülden vereceğimizin bilinmesini isteriz.Ülke genelinde uygun sağlık koşullarının oluşması halinde ara verme sürecinin en kısa sürede sonlandırılması ümidiyle, gerek bu ara verme sürecinde gerekse de sonrasında, tüm
çalışanlarımız ve iş ortaklarımız ile Kamu Kurumlarının kararları ve tavsiyeleri doğrultusunda, faaliyetlerimize üreten, bölgesel ve genel ekonomiye katkı sağlayan bir işletme olarak devam edeceğimizi kamuoyu bilgisine sunarız.”

“Bu zorlu süreci, kamu kurumlarımız, işletmelerimiz ve tüm vatandaşlarımız ile birlikte, karşılıklı destek ve dayanışma içinde atlatacağımıza inancımız sonsuzdur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com