“Güvenli mesafe için boş bırakalım!”

Çanakkale Belediyesi tarafından alınan Corona virüsü tedbirleri kapsamında alınan kararlar uygulanmaya devam ediyor. Şehir içi yolcu taşımacılığında kısıtlamayı gidilmesi sebebiyle harekete geçen belediye personeli, son olarak halk otobüslerinin yolcu koltuklarına “Güvenli mesafe için lütfen boş bırakalım” yazılı işaretler yerleştirdi.

Türkiye’de ilk vakası Sağlık Bakanlığı tarafından 11 Mart 2020’de açıklanan 2019-20 Koronavirüs Pandemisinin (COVID-19) salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Ülkedeki koronavirüsü hastalığına bağlı ilk ölüm i17 Mart’da gerçekleşirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 23 Mart’da yaptığı açıklamada koronavirüs vakalarının tüm Türkiye’ye yayıldığını beyan etti.

Son açıklanan resmi sayıya göre Türkiye’de korona virüsü ile enfekte olmuş toplam 168 kişinin öldüğü, mevcut vaka sayısının ise 10.827 olduğu belirtilirken salgınla mücadele ise yeni tedbirler uygulanmaya devam ediliyor.

Son olarak şehir içi yolcu taşımacılığında kısıtlamaya gidilerek otobüslerin yolcu taşıma kapasiteleri azaltılmıştı. Çanakkale Belediyesi de bu bağlamda harekete geçti. Ve şehir içinde yolcu taşımacılığı yapan halk otobüslerinin yolcu koltuklarına belediye personeli tarafından “Güvenli mesafe için lütfen boş bırakalım” yazılı işaretler yerleştirildi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com