“Ekonomik sıkıntılarımız virüs ile derinleşmiştir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Merkez İlçe Basın Sözcüsü Özgür Kurt, Koronavirüs ile mücadele kapsamında yaptığı değerlendirmede birlik içerisinde sorunların çözüleceğini vurgularken, ekonomik olarak dar durumda olan vatandaşın virüs dolayısıyla sıkıntılarının derinleştiğini vurguladı.

Sürecin toplumun ortak mücadelesi ile bilimin ışığında çözüleceğini belirterek sözlerine başlayan CHP Çanakkale Merkez İlçe Basın Sözcüsü Özgür Kurt, şöyle devam etti:

“Bu olağanüstü dönemde Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ifade ettiği gibi, farklılıklarımızı bir kenara bırakarak, birlikte hareket etmemiz gereken, bilimin yol göstericiliğinde, dayanışma ile sorunların çözülebileceği zamanlardır.

Sağlık konusunda alınan birçok önlemle beraber, toplumunun ortak mücadelesi ile çözülecek sorunlar ancak toplumun her kesimini kucaklayan ve her kesimini karar alma süreçlerinde barındıran mekanizmalarla etkili olur kanaatindeyiz.

Salgın hastalık nedeniyle doğal olarak sokakta hayat durmuş ve ekonomik olarak birçok vatandaşımız sıkıntı yaşamaya başlamıştır. Zaten virüs öncesi ekonomik kriz ile mücadele etmeye çalışan insanımız, süreçle beraber daha zor durumda kalmış, ekonomik sıkıntılar daha da derinleşmiştir. Hükümetin bir an önce toplumun ihtiyaçlarını ve kaygılarını giderici somut ekonomik önlemler almasını ve halkımızın yüreğine su serperek gönül rahatlığı ile milletçe hastalıkla mücadeleye odaklanmamızı bekliyoruz.

“ESKİ HASTANELER İŞLEVSEL HALDE BIRAKILMIŞ OLSAYDI…”

Çanakkale özeline bakarsak; kapatılan hastanelerimizin önemi bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Çanakkale Merkez’de kullanıma kapatılan eski Devlet Hastanesi, Askeri Hastane ve arsası hastane dışında başka şekilde kullanılmamak şartıyla bağışlanan eski SGK Hastanelerimizi kaderine bırakmak yerine işlevsel halde bırakmış olsaydık ne kadar değerli olacaklarını şimdi görmüş olurduk.

Biz kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, birlik olduğumuzda neler yapabildiğini kanıtlamış bir ulusuz. Bundan sonra ben yaparım oldu bitti anlayışıyla değil, bilimin ve  aklın yol göstericiliğinde, birlik ve dayanışma içinde, sosyal devlet anlayışını hakim kılmaya ihtiyacımız var. Sağlıkla kalın evde kalın.”

 

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com