“Sağlık çalışanları için tedbirler genişletilmeli”

Koronavirüs vakalarının her geçen gün arttığı içinde bulunduğumuz bu günlerde, tedbirler ve önlemler sıkı bir şekilde uygulanmaya devam ediyor. Gece-gündüz, canla-başla çalışan sağlık personelleri için CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Sağlık çalışanları için tedbirler genişletilmeli” açıklamasında bulundu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, sağlık çalışanları için gerekli düzenlemelerin ve tedbirlerin arttırılmasını ve genişletilmesi gerektiğini ifade etti. Ceylan konuyla ilgili, ““Büyük bir özveri ile çalışan doktor ve hemşirelerimizin yanı sıra, hastanelerimize ilaç ve sarf malzemesi temin eden eczacı ve medikal firma çalışanlarına da benzer desteklerin sağlanması gerekmektedir.

Özel sektörde bu iş kollarında çalışan sağlık emekçilerine de, ulaşım, barınma gibi konularda destek sağlanması gerekmektedir. Bu iş kollarında çalışan vatandaşlarımız, bizzat hastanın kendisi ya da yakını ile yüz yüze muhatap olmaktadırlar. Sağlık sisteminin önemli bir ayağı olarak bu iş kollarında çalışan vatandaşlarımızın da risk seviyesi yüksek meslek gurubu içinde olduğu dikkate alınarak, sağlanan olanaklardan yararlanmalıdırlar.

Corona virüsüyle mücadele adına özellikle görece yoksul kesimlerin ücretsiz sağlık hizmetleri, ücretsiz tarama testleri ve ücretsiz hijyen ürünleri ihtiyacının Anayasamızda tanımını bulan sosyal devlet ilkesinin gereği olarak temin edilmesi ve vatandaşlarımıza sunulması gerekmektedir. Ortak hareket ederek bugünlerin üstesinden geleceğimiz konusunda en ufak bir şüphem yok. Yeter ki halkı doğru bilgilendirelim” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com