Personelin giriş çıkışlarda ateşi ölçülüyor

Hayatı tehdit eder hala gelen yeni nesil COVİD-19 Koronavirüs sebebiyle belediyelerin uyguladığı yerel tedbirler son hızla devam ediyor. Bayramiç Belediyesi de bu yönde bir karara imza atarak Belediye personelinin sağlık kontrolünü gerçekleştirdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada “Belediyemizde mesai saatlerinin başlangıcında ve bitiminde belediye personelinin ateşi ölçülüyor ve kayıt altında tutuluyor” dendi.

Çin’den başlayarak kısa zamanda tüm dünyanın kabusu olan ve şu ana dek 600 binden fazla enfekte ile 30 bine yakın ölüme yol açan ölümcül COVİD-19 yeni nesil Koronavirüs, halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Yetkililer ise hem ulusal hem de yerel anlamda tedbirlerini sürdürerek virüsle mücadele ediyor. Bayramiç Belediyesi de geçtiğimiz günlerde bu bağlamda harekete geçerek ilçenin belirli noktalarına dezenfektanlar yerleştirdi, sokakları temizledi ve pazar esnafına eldiven ve uyarı yazıları dağıtarak pazaryerine el ve ayakkabı dezenfekte platformları koydu

Virüsle mücadelesi takdir gören Belediye, son olarak ise kendi personelinin sağlık kontrollerini yaptı. Çalışanların mesai giriş ve çıkışlarında ateşleri ölçülerek sağlık durumları kontrol altına alındı. Konuyla ilgili Bayramiç Belediyesi’nden yapılan açıklamada da “Dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı önlemlerimiz artıyor. Belediyemizde mesai saatlerinin başlangıcında ve bitiminde belediye personelinin ateşi ölçülüyor ve kayıt altında tutuluyor” ifadelerini kullanıldı.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com