Kuruyemiş satışlarında düşüş yaşandı

Corona virüsü tedbirleri kapsamında pek çok gıda işletmesi kapatılırken kuruyemişçiler ise ürünlerin satışında ciddi bir düşüş yaşandığını ifade ediyor. Vatandaşın paketli ürünlere yöneldiğini söyleyen dükkan sahipleri, satılmayan kuruyemişlerin bayatladığını ve zarara uğradıklarını söylüyor.

Çin’den başlayarak tüm dünyaya ve sonrasında ülkemize de yayılan Corona virüsü belası, sağlığımızı olduğu kadar ekonomiyi de tehdit ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından art arda yayınlanan genelgelerle neredeyse her gün tedbirler kapsamında yeni bir karar alınıyor. Kararın ardından dükkanlar, işletmeler kepenk indirmek durumunda kalınca özellikle küçük esnaf ciddi zarar görüyor.

YA KENDİLERİ YEDİLER YA DA ÇÖPE ATTILAR!
Hijyenin öne çıktığı bu Corona günlerinde ise vatandaşın tercihi daha çok paketli, hazır gıda ve ürünler yönünde oluyor. Çanakkale’de kuruyemiş dükkanı olan esnaf da bu kapsamda açık sattıkları ürünlere talebin azaldığını ifade etti.

Çekirdek, leblebi, fıstık, fındık, badem gibi satışı açık reyonlarda yapılan kuruyemiş, vatandaşın ‘virüs’ korkusu yüzünde esnafın elinde patladı. Çoğu müşteri, kuruyemiş alacaksa paketli markalara yönelmeye başlayınca ürünlerin çoğu da bayatladı. Hal böyle olunca esnaf da el mahkum, bayatlayan ürünleri ya çöpe attı ya da bizzat kendi tüketti.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com