Türk Devleti güçlüdür

Corona Virüsü dünya geneline yayılırken, Türk Devletinin aldığı tedbirler ve kararlılık, diğer ülkelere örnek olmuştur, umarız. Muhalefet de bu konuda hemfikir. Bakmayın sizi, bir iki munafığın oyunbozanlık ettiklerine. Ağzınızla kuş tutsanız bunlara yaranamazsınız. İnsafsızlar, memleketi düşünmezler. Kin, Garez düşmanlık tohumları saçarlar. Devletin bütün birimleri, gece gündüz demeden hizmet veriyorlar. Fedakâr sağlık çalışanlarına unutmamak lazım. Bu günler için yetiştirildiklerinin bilinicinde, fedakârca hizmet veriyorlar. Bu kardeşlerimize el kaldıranların da, ibret almalarını, utanç duymalarını diliyoruz. Bu zor dönemde, Sağlık Bakanlığının gösterdiği şeffaflığını da, söylemeden geçemeyeceğiz. Sosyal Medyadan yapılan karalamalara, inanmayınz. Yok, şu kadar insan hastalandı. Öldü gibi yalan yanlış haberlere itibar etmeyiniz. Türk Devleti güçlüdür dedik. Evet. Yurt dışındaki öğrencileri, vatandaşlarımızı, Özel uçak göndererek ülkemize getiriyorlar. Düşünün. On öğrenci için özel Uçak kalkıyor. Bu demektir ki, Devletimiz, bir insanımızın bile, hayatına ne kadar önem verdiğini ispatlıyor. Yaşasın. Türk Devleti. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Kavgaya, Siyasi ayrımcılığı bir tarafa bırakalım. Gün birlik g ünüdür.

Azıcık gülmece

Bu gün Cumartesi. Zaten genelde her gün cumartesi artık. çoğu insanımız evden çıkmıyor. Doğrusu da budur. Lanet Virüsü gezdirip yaymayalım. Ortam bulamayıp gebersin. Adam eve gelmiş, karısı çırılçıplak, kızmış:“Sırtına giyecek bir şey bulamadın mı?”
“Ne yapayım elbisem kalmadı! Kocacığım!”Adam hırsla gar dolabın kapağını açmış, birer, birer saymaya başlamış: Bunlar elbise değil mi? İşte maksi, işte mini, işte döpiyes, işte askılı… “Bu da komşunun delikanlı oğlu!”* * * Adamın yolunu Taksim meydanında biri kesmiş, kolsuz, topal, bir gözü görmüyor, üstelik de kekeme, konuşamıyor. Halini gösterip para isteyince adam kızmış:“Bana ne ulan ben mi yaptım?”* * *Lokantada garsonu çağırmışlar; kürdan istemişler, gelmemiş:“Kürdan demiştik…”Garsona patronu göstermiş:
“Almıyor!”“Niye?”“İsraf diyor, bir kere kullanıp atıyorlar!”Sağlıcakla kalınız.