İl Sağlık Müdürlüğü’nden ‘iş birliği’ çağrısı

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü, Corona virüsle mücadele kapsamında yaptığı açıklamada Çanakkale’deki basın mensuplarını işbirliğine davet etti. Açıklamada “Yapılacak aktivitelerin yerel medyada doğru olarak yer alması için medya mensupları ile toplantı yapılması, Bakanlıkça hazırlanan bilgilendirici video, içerik ve görsellerin yerel TV ve Radyo kanallarında yayınlanmasının sağlanması, gerektiğinde kampanya il sorumlusu ya da görevlendirdiği uzman yetkilinin yerel TV ve Radyo kanallarında program konukluğu sağlanarak halkı bilgilendirme çalışmalarının yürütülmesi hususlarına dikkat çekilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nün haberine göre; Müdürlük, tüm dünyada salgına dönüşen öldürücü Corona virüsle mücadelede Çanakkale’deki basın mensuplarını işbirliğine davet etti. Yapılan açıklamada yerel medya ile iş birliğinin ve orak çalışmanın önemine dikkat çekilere şu ifadelere yer verildi:

“BİLGİLENDİRME VE FARKINDALIK ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR”
“Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğünden alınan 25.03.2020 tarihli ve E. 197 sayılı yazısında; Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında, solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) ile gelişen ve birçok ülkeye yayılan viral bir hastalıktır.”

“Bu hastalık konusunda ülke genelinde halkımızın bilgilendirilmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla iletişim kampanyası hazırlanmıştır. Bakanlığımızca hazırlanan bilgilendirme materyallerinin halkımıza ulaştırılması amacıyla ülke genelinde yürütülecek kitle iletişimi çalışmaları ile diğer aktivitelerin yanı sıra destek materyallerinin dağıtılması ve bilgilendirme yapılması önem arz etmektedir.”

MEDYA İLE İŞBİRLİĞİNE VURGU YAPILDI
“Konuya ilişkin Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) Farkındalık İletişim Çalışmaları kapsamında paydaş kurumlar ile koordineli yapılacak çalışmalar detaylı bir şekilde açıklanmış olup, Yerel Medya ile İşbirliği başlıklı 4. Bölümde ise:

1-Yapılacak aktivitelerin yerel medyada doğru olarak yer alması için medya mensupları ile toplantı yapılması,

2-Bakanlıkça hazırlanan bilgilendirici video, içerik ve görsellerin yerel TV ve Radyo kanallarında yayınlanmasının sağlanması,

3-Gerektiğinde kampanya il sorumlusu ya da görevlendirdiği uzman yetkilinin yerel TV ve Radyo kanallarında program konukluğu sağlanarak halkı bilgilendirme çalışmalarının yürütülmesi hususlarına dikkat çekilmiştir.

Konuya ilişkin Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğünde iletişim kurabileceğiniz birim Bulaşıcı Hastalıklar Birimi olup, 0 (286) 217 47 85 nolu telefondan (iç hat 1088) irtibat kurabilirsiniz.”

Ayrıca, hsm17.bhcc@saglik.gov.tr elektronik posta adresi üzerinden de iletişime geçebilirsiniz. Bu bağlamda, Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) Farkındalık İletişim Çalışmaları kapsamında ilimiz genelinde halkımızın bilgilendirilmesi ve farkındalığın oluşturulması amacıyla yapacağı çalışmalara azami düzeyde katkı sağlamanız büyük önem arz etmektedir.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com