Biga Belediyesi Maske ve Koruyucu Kıyafet Üretiyor

Biga Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske ve tek kullanımlık koruyucu kıyafet üretimine başladı.

Biga Belediyesi’nin haberine göre; Belediye, Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında çalışmalarını sürdürürken, üreten belediye rolüyle ihtiyacı olan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına maske ve tek kullanımlık koruyucu kıyafet üretmeye başladı. Dikiş hocaları tarafından Atatürk Kültür Merkezi’ndeki (AKM) atölyede gerçekleştirilen üretimler günlük 500-600 üretim hedefiyle hummalı şekilde devam ediyor.

“BİZ GÜÇLÜ BİR MİLLETİZ, HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ!”
Çalışmaları yerinde inceleyen Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu mücadelede birlik olmanın önemine dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirüsle mücadele kapsamında tam bir seferberlik içerisinde tüm birimlerimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Koronavirüs salgınıyla mücadele ettiğimiz bu süreçte hastane, emniyet ve vefa destek ekiplerimizin ihtiyaçları doğrultusunda belediyemiz maske ve tek kullanımlık koruyucu kıyafet üretimine başladı. Dikiş hocalarımızın ürettiği ürünlerin ilk etabını devlet hastanemize teslim ettik. Biga Belediyesi olarak maske ve koruyucu kıyafete ihtiyaç duyan tüm görevlilere destek olmaya çalışıyoruz. Dikiş hocalarımıza teşekkür ediyorum ve kolaylıklar diliyorum. Bigalı hemşehrilerimden de evde kalmalarını rica ediyorum. Bu hastalıktan da hep birlikte, devletimizin tüm kurumlarıyla ortak harekete ederek kurtulacağız. Biz güçlü bir milletiz, hep birlikte başaracağız.”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com