Virüs durdurulamıyor: vahim tablo!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Türkiye genelinde Corona virüsüne yakalanan kişi sayısının 3 bin 629’a ulaştığını, ölü sayısının ise 75 olduğunu kaydetti. Koca, açıklamasında “Sizi ısrarla tedbirleri uygulamaya davet ediyorum” derken, vaka sayısının şimdiye kadar açıklanan en vahim tablo olduğu görüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona virüsüyle ilgili yaptığı bilgilendirmede vahim tabloyu bir kez daha gözler önüne serdi. Koca, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamasında “Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Hastalar ve temas çevreleri izole edildi. 16 hastamızı kaybettik. Bu sonuçlarla can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı. Sizi ısrarla tedbirleri uygulamaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

ŞU ANA DEK GÖRÜLEN EN YÜKSEK VAKA!
Öte yandan Koca’nın yaptığı açıklamada, yapılan 7 bin 286 test sonucunda görülen bin 196 yeni vakanın Türkiye’nin bugüne kadar bir günde ulaştığı en yüksek vaka sayısı olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Yapılan test sayısında da 2 bin 251 artış yaşandığı görüldüğü görülürken artan vaka sayısının test sayısıyla paralel gittiği görüldü. Ve Sağlık Bakanı’nın açıkladığı verilere göre, geçtiğimiz gün itibariyle Türkiye’de toplam 40 bin 290 test yapıldığı ve yine toplamda 3 bin 629 vakaya ulaşıldığı öğrenildi.

DAHA CİDDİ TEDBİRLER BEKLENİYOR
Bu vahim tabloda Türkiye’de Corona virüsü salgını nedeniyle yaşanan can kayıpları 75’e ulaşmış oldu. Durum vahametini korurken vatandaşın beklentisi ise yetkililerin sokağa çıkma kısıtlaması yönünde daha ciddi tedbirler alması yönünde…

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com