YKS 25-26 Temmuz’a ertelendi!

YÖK Başkanı Yekta Saraç, Corona virüsü tehdidi ve alınacak önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Saraç, üniversite tatilinin uzatıldığını ifade ederek “Bahar döneminde yüz yüze eğitim olmayacak” şeklinde konuştu. Açıklamada, bununla birlikte YKS’nın 25-26 Temmuz tarihine ertelendiği duyuruldu.

2019’un Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa zamanda insanlığı tehdit eden bir salgın halini alan Corona virüsü, yaklaşık 2 haftadan bu yana ülkemizde de görülüyor. Bu kapsamda alınan önlemler ise en çok eğitimde öne çıktı.

Türkiye’de de çok sayıda vaka ve ölüme yol açana öldürücü Corona virüsü tehdidi sebebiyle ülke çapında eğitime ara verilmişti. İlk, orta ve lise düzeyinde eğitim alan öğrenciler için 30 Nisan’a dek uzaktan eğitim tarihi uzatıldı. Bununla birlikte üniversite eğitimi alan öğrenciler için de virüs tehdidini en aza indirmek için bazı önlemler hayata geçirilmişti.

Bu kapsamda dün YÖK Başkanı Yekta Saraç, Corona virüsü tehdidi ve alınacak önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Saraç, üniversite tatilinin uzatıldığını ifade ederek “Bahar döneminde yüz yüze eğitim olmayacak” şeklinde konuştu. Açıklamada, bununla birlikte YKS’nın 25-26 Temmuz tarihine ertelendiği duyuruldu.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com