Geçmiş zaman olur ki

Dünü çok çabuk unutan bir milletiz. Bu nedenle de geleceğimize sağlam adımlarla hızlı gidemiyoruz. Geçmişte yaptığımız hataları iyi bilir ve günümüzde yapmaz isek, hızla ilerleyebiliriz.

İşte geçtiğimiz yıl yeniden yenilenen Halk Bahçesi… Kamulaştırıldığı günden bu yana zaman zaman tartışmaların ortasında kalmıştır. Bir ara ismiyle gündemdeydi… Sonra varisleri arandı. Kim ne derse desin şimdilerde kentimizin tek akciğeri görevini üstlenmiş durumda. Bir karış toprağa, alana bile imar çıkartılmaya çalışılınca “Allah’tan burası var!” diyoruz.

Bir başka fotoğraflarını gördüğümüz de hepimizin içinin yandığı, vicdanının sızladığı devasa bir anıt, yapıydı. Tekel Kanyak ve Şarap Fabrikası… Binlerce üreticiye bakar beslerdi. Bölgemizin üzümlerinin şırası, dünya sofralarına uzanırdı. Öyle artıları ve katma değeri vardı ki anlatmakla bitmez. Bu gün çocuklarımız, gençlerimiz hatırlamaz.

Sezonda üzüm getiren traktörlerden alınan cüzzi miktardaki paralarla kentin futbol takımına oyuncu transfer edilir, sosyal bir aktivite sağlanırdı. Şimdilerde ne oldu arsası biliyorsunuz. Cebimizdeki paraları yurt dışına göndermek için toplanan alana dönüştü.

Fotoğraflar ve Haber: Güngör Yıldız

Özel Arşiv

İleri Geri
 
İleri Geri

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com