Devlet Hastanesi’nde koronavirüs önlemleri

Türkiye’de görülen koronavirüs vakalarındaki artış neticesinde, önlemler ve tedbirler arttırılmaya başladı. Eskisi gibi Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne istediğimiz kapıdan girme durumu sona erdi. Hastane ciddi şekilde aldığı önlemlerle, hastaların ve personelinin sağlığını korumaya çalışıyor.

Günlerdir koronavirüs belası ile boğuşan Türkiye’de, vaka sayıları her geçen gün artmaya devam ediyor. Test kitlerinin ülkeye geldiği günden bu yana her gün binlerce vatandaşa yapılan testler sonucunda, yüzde 7 oranında koronavirüs pozitif çıktığı görüldü. Yapılan binlerce test ve görülen vakaların gölgesinde, can kayıpları da her geçen gün artıyor. Hal böyle olunca, koronavirüs tedbirleri de üst noktaya çıktı.

Her gün binlerce vatandaşın kullandığı Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde koronavirüs önlemleri alındı. Hastanenin tüm giriş-çıkış kapıları kapatıldı sadece, ana kapı açık bırakıldı. O kapının önüne 2 çadır kuruldu ve bariyerlerle vatandaşların o çadırlardan geçmesi sağlandı. Çadırlara giren vatandaşların tek tek ateş ölçümleri yapılarak, hastaneye alındıkları gözlendi. Ateş ölçümleri yapılan hastalara ise hastane içerisindeki personeller nereye ve neden geldiklerini sordu.

MR için geldiyseniz…

Hastaneye MR, Tomografi, Ultrason, Röntgen gibi sağlık hizmetlerinden faydalanmak için gelen hastalar ana kapıdan alınmadılar. Bu hastalara, ana kapıda sağlık personelleri tarafından, Acil girişinin olduğu alandaki MR bölümünden giriş yapmaları söylendi. Ana kapıda bulunan çadırlardan birisinin ise Acil girişinin önüne kurulduğu ve kullanıldığı görüldü.

Hasta yoğunluğu yok. Koridorlar bomboş…

Öte yandan hastaneye girdiğinizde, her zamankin farklı bir Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi ile karşılaşılıyor. Hastanedeki boşluk ve tenhalık dikkat çekerken, poliklinik önlerinde sıra olmadığı ve koridorlarda hasta yoğunluğunun olmadığı gözlendi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com