Bayramiç’ten örnek hareket

Bayramiç Belediyesi tarafından ilçede koronavirüs tedbirleri alınırken, vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak girişimlerde bulunuldu.

Türkiye’de koronavirüs vakaları hızla artarken, alınan önlemlerde üst seviyelere çıkarıldı. Koronavirüs tedbirleri tüm yurtta eksiksiz ve titizlikle alınmaya devam ediyor. O önlemler kapsamında Bayramiç Belediyesi geçtiğimiz gün, ilçedeki pazar yerinde esnafa hijyen kuralları gereği eldiven ve maske dağıttı. Zabıta ekiplerince esnafa tek tek dağıtılan eldivenler, esnaf tarafından takılarak, ürünlere eldivenlerle dokunuldu. Pazar yerinin dört bir yanına da vatandaşları uyarıcı ve bilgilendirici afişler yerleştirildi.

Öte yandan, Bayramiç Belediye Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda, pazar yerlerinde tezgah açan esnaftan işgaliye bedeli tahsil edilmeyeceği kamuoyu ile paylaşıldı. Ayrıca pazar yerinin bitişiğinde bulunan otoparktan ücret tahsil edilmeyecek olurken, otogardan da giriş bedeli alınmayacak. Bayramiç Belediyesi almış olduğu kararlarla adeta örnek teşkil etti.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com