“Evde Sıkılan 65 Yaş Üstü Bireyler” Diceksiniz

Sosyal medyada birbirinden ilginç görüntüler görmeye başladık. Sodası biten amcanın market alışverişini yapan polislerden tutun, eve gitmediği için suratına su sıkılan amcalara kadar tuhaf tuhaf görüntüler elden ele dolaşıyor. Bizim amcaların bu süreçte birazcık zorlandığını kabul etmemiz gerekiyor. Bir türlü alışamadılar şu evde durma mevzusuna. Bizim nesil de anlamıyo tabi haliyle.

Yaşlı diyemeyeceğimiz insanların tamamı amcaların neden gezdiklerini sorgulayıp duruyorlar. Eee bu adamlar evde netflix izlemiyorlar ki. Kitap okudukları da yok. Sıkılırlar tabi. Bütün hayatı boyunca kahvede, sokakta sosyalleşen insanın elinden bu sosyalliğini almaya çalışıyoruz. Nasıl adapte olsunlar kolayca? Olamıyorlar tabi. 

Devlet İçin Babalık Vakti
Bakmayın siz devletimiz güçlüdür, devletimiz büyükdür, ağam paşam diye ortalığa rüzgar veren tiplere. Devletimiz güçlüdür güçlü olmasına ama konu bu değil. Evden çıkma dediğin amcanın kafasında “ben nasıl hayatta kalacağım” sorusu varken. Gençler “ya bu süreçte işsiz kalırsak ne olacak” derken. Devletin insanları doğru aydınlatması gerekir. Güçlü devlet olmak güçlükler karşısında sergilediğiniz tavırlarla ölçülür. Ne diyelim DEVLET İÇİN BABALIK VAKTİ.

Evde Kalırken
Evlerimizde bedenlerimizi korurken; akıl sağlığımızı, ruh sağlığımızı bozmamaya dikkat edelim. İşe gidip gelirken bir sürü sorunu örtbas ettiyseniz eğer birazcık temkinli olun ev hayatında. Bu süreçte birbirini yiyen eşler, ev arkadaşlıkları sonlanan öğrenciler vs olabilir dikkatli olmak lazım.

Evde kalırken bol bol kafa dağıtacak aktivitelerle uğraşmak lazım.

Kitap okuyun. Film izleyin. Çok güzel albümler dinleyebilirsiniz ama ne yapın edin sosyal medyada bolca bulunan KORONAVİRÜS asparagaslarına takılmayın.

#evdekal Hayvanları Kapsamıyor
Bizim köpek #evdekal uygulamasına yıllar önce geçti. Sokakta hayvanlar olduğunu unutmamak lazım. Belediyenin bu konuda titiz davranması gerekli. Herkes semtindeki köpeklere, kedilere elinden geldiğince yardım etmeli. Bu hayvancıklar bizim tuhaflıklarımızla uğraşmaktan çok yorulmuş olsalar gerek.

Sivil Hiphop’ın Yeni Albümü
Mainstream hiphop şöyle dursun sivil hiphop çok güzel işler üretmeye devam ediyor. Son olarak Saian ve K’st’ün ortak projesi olan Otonom Piyade yeni bir albüm çıkardı. Bu albümde Fuat ERGİN feat’i de bulunuyor.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com