ÇTSO’dan ‘Kısa çalışma ödeneği’ açıklaması

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Akın Yalman, dünyayla birlikte ülkemizde de görülen Covid-19 virüsünün ekonomiye olan zararlarını minimuma indirmek amacıyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketi kapsamında süresi ve kapsamı genişletilen ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ hakkında açıklamalarda bulundu.

ÇTSO’nun haberine göre ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Akın Yalman konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Covid-19 olarak adlandırılan korona virüsü, tüm çabalara rağmen dünyada yayılmaya devam ediyor. Devletimizin süreç içerisinde aldığı tedbirler ve uyguladığı politikaları hem sektörüm hem de ÇTSO adına takip ediyorum. Korona virüsü salgınının ekonomik boyutunu iyi yönetmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketi içinde yer alan “Kısa Çalışma Ödeneği” sektörel ve bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan çok yerinde bir uygulamadır.” dedi.

“ODAMIZ BÜNYESİNDE ÇANAKKALE İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİNDE DESTEK MASASI OLUŞTURDUK”

Yönetim Kurulu Üyesi Yalman; “Kısa Çalışma Ödeneğinin açıklanmasını müteakip hiç zaman kaybetmeden Çanakkale İŞKUR İl Müdürümüz Ali Çalışkan ile bir araya geldik. Kendisi Odamız bünyesinde bir yetkili görevlendirerek üyelerimize bireysel olarak görüşme yapma imkânı sağladı. İl Müdürümüz Ali Çalışkan’a destekleri ve işbirliği için üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. 23 Mart Pazartesi günü başlayan Destek Masamıza şu ana kadar 60’ın üzerinde başvuru geldi. Kısa Çalışma Ödeneği hakkında bilgi almak isteyen üyelerimizi Odamıza davet ediyoruz. Odamıza gelme imkanı olmayan üyelerimiz ise yine Odamızın iletişim numaralarından telefon ile ulaşarak bilgi alabilir” ifadelerini kullandı.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com