Çanakkale’de ‘Corona’ tedbirleri sürüyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin, pandemi hastanesi ilan edilmesiyle birlikte, hastane önüne kurulan çadırlardaki hareketlilik sürüyor. 

Çin’nden başlayarak tüm dünyaya yayılan Corona virüsü, insan sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Ülkemizde de şimdiye dek binlerce enfekteye yol açtığı tahmin edilen ve bununla birlikte 37 kişinin ise ölümüne yol açan hastalık, her geçen gün yeni tedbirleri gündeme getiriyor.

Son olarak Çanakkale’de de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi, pandemi hastanesi olarak ilan edilmiş, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ndeki Corona şüphelileri, bu hastaneye sevk edilmişti. Dün de ÇOMÜ Hastanesi’ndeki hareketlilik, gün boyu sürdü. Çok sayıda ambulans dezenfekte edilerek yeni vakalara hazır hale getirildi. Bununla birlikte hastane önündeki çadırlarda ise Corona şüphesi olanların ilk kontrolleri yapıldı.

İl Sağlık’tan açıklama bekleniyor

Öte yandan karantinada bulunan net hasta sayısı, pozitif çıkan vakalar ve ölü iddialarına ilişkin ise Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından aydınlatıcı bir açıklama yapılması bekleniyor.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com