Sadece paket servis

Türkiye genelinde alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında, restaurantlar ve yiyecek hizmeti veren işletmeler geçici süreliğine kapatılmıştı. Esnaf dükkanlara, “Paket servislerimiz devam ediyor” yazılı afişler astı.

Bakanlıklar tarafından, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler arttırılarak devam ediyor. Türkiye genelinde alınan önlemler kapsamında, sosyal mesafenin önemi dolayısıyla, restaurantlar ve yemek hizmeti veren işletmeler geçici süreliğine kapatılmıştı.

O işletmeler, alınan kararın ardından, Çanakkale’de masalarını ve sandalyelerini dışardan kaldırdılar. Dükkanlarda oturmak ve vakit geçirmek yasak olurken, sadece paket servis yapılmasına karar verilmişti. Çanakkale’de geçtiğimiz günlerde restaurantlarda, masa düzenleri değiştirilerek,  metre mesafe ile masalar birbirinden ayrılmıştı. Artık o masalarda kapatıldı ve sadece evlere ve işyerlerine paket servis yapılmaya başladı.

Kordon boyunda bulunan işletmeler, dükkanlarının camına vatandaşları bilgilendirmek için duyurular astılar. O duyurularda, “Ev ve işyerlerine paket servisimiz devam ediyor” ifadeleri yer aldı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com