Türk gencinin korona ile imtihanı!

Başlık, Türk gencinin korona ile imtihanı ama koronavirüse gelene kadar bu gençlik son 400 gün içerisinde neler gördü neler… Neler gördüysek, koronavirüs bize hafızamızı sildiremedi! Korona kenarda dur hele sana geleceğiz, önce konuşmamız gereken meseleler var!

Son 400 gün içerisinde, 31 Mart seçimlerini gördü gençlerimiz. Bir başkan adayının iki defa başkan seçildiğini gözleriyle gördü, kulakları ile işitti. İstanbul Kartal’da 7 katlı bir bina çöktü, binanın neden çöktüğünü anlayamadı, 21 can kaybına yas tuttu. ABD ve Rusya arasında sıkışan Türkiye’de, S-400 krizi patladı, Dolar ve Euro tavan yaptı, gencin cebinde para kalmadı. Dünya bilimsel gelişmeleri takip ederken, Anadolu’nun dört bir yanı cayır cayır yandı, ormanlar kül oldu. Gençlerimiz kendi ağacına üzülürken, Avustralya’da yandı, gençlerimiz itfaiyecilerin kucağında alevlerden kaçan koalaları takip etti.

Yetmedi!
Emine Bulut, kızının gözleri önünde, kızının çığlıkları eşliğinde canice, pervasızca katledildi. Gencimiz, kendi gençliğini unuttu, gençliği elinden alınan Emine Bulut’un kızının yasını tuttu. Suriye ile gerim gerim gerindik ve nihayetinde harekatlar başladı. Çok sayıda şehidimiz vardı ve gencimiz şehitlerimizin yasını tuttu. İşsizlik yüzde 13’lere çıktı, gencimiz bir üniversite ile iş bulamıyorum, dur hele şu gündem biraz yatışana kadar bir okul daha okuyayım dedi. Ha, bu arada atanamadığını unuttu!

Ekonomide kurtuluş inşaattadır, betondadır dendi. Gencimiz inşaat mühendisliği okudu. O gencimiz okuyana kadar yapılan kolonlar, Elazığ depreminde çöktü. Çok sayıda kaybımız vardı, gencimiz yine yas tuttu.

Gencimiz o kadar yas tuttu ki gençliğine tutunmayı unuttu.
Mültecilere sınır kapılarını açtık, haydi artık gidin dedik. Gencimiz canlı yayında mültecilerin karşı kıyıya geçip geçemeyeceklerini izledi. Geçemeyen mültecileri yine gittik biz kurtardık, gencimiz bu sefer de telef olan mültecilerin yasını tuttu. Nihayetinde hayatta kalan gencimizin karşısına daha ne çıkabilir ki dediğimiz günlerde koronavirüs çıktı.

Türk gencinin koronavirüs ile imtihanı işte tam olarak burada başladı
O kadar çok felaket, o kadar çok acı, o kadar çok yas tuttu ki gençlerimiz, koronavirüsü gördüğü gibi mücadeleye başladı. Üniversiteler kapandı, gençler anında memleketlerine döndüler, sokaklar, caddeler boşaldı. Evde kal diye 60 yaşındaki vatandaşlarımız için önlem alındı. Balkonlara ve pencerelere bakanlar gençlerimizi gördü! Kıdemli kentlilerimiz sokaklardaydı. Otobüslerden ve toplu ulaşım ağlarından bir müddet uzak duralım dendi, otobüslere bindik, yine 65 yaş üstü vatandaşlarımızı gördük, gençlerimiz yürümeyi tercih etti.

Maske takılmasın, sadece hastalar taksın dendi… Hastası-hasta olmayanı, gençlerimiz maskelerini taktı, yetmedi bir de eldivenle önlem aldı. Şimdi o gençlerimiz sokaklarda, evlerde, caddelerde, iş yerlerinde 65 yaşın üzerindeki vatandaşlarımız koronavirüse yakalanmasın diye var güçleriyle mücadele ediyorlar.

Yahu, 400 günde neler gördü bu gençler… Atanmayı unuttu. İşsiz kaldı, işsizliğini unuttu. Okudu aç kaldı, böyle olmaz dedi bir okul daha okudu. İş buldu çalıştı geçinemedi, evlendi ikinci işe girdi. Araba, ev almayı, hayatını kurmayı geçti, Allah’tan artık bir işim var dedi.

Soruyorum size, Türkiye daha bu gençlerden ne bekliyor?WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com