Kandil mesajlarında sağlık temennisi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı. Turan, mesajında “Çanakkaleli hemşehrilerimiz başta olmak üzere, milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Miraç Kandili’ni tebrik ediyoruz. Ümit ediyoruz ki müjdeler dolu bu mübarek gece, insanlığın karşı karşıya kaldığı virüs tehdidinin ortadan kalkmasına vesile olur” ifadelerini kullandı. AK Partili Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise “insanlığın geleceği için maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesinin ötesinde bizi biz yapan manevi değerleri ve bu değerlerin gereklerini yeniden anlama bakımından hayati önemi haizdir” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kandil gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajında “Kandil geceleri; hikmet ve rahmet dolu, dualarımızın Rabbimiz tarafından geri çevrilmediği özel günlerdir. Böylesi mukaddes gecelerde, yaşadığımız sağlık sorunlarının, ailemizde, işimizde, çevremizde var olan problemlerin son bulması için dua edelim. Dua en büyük şifadır. Dünyayı saran salgın karşısında ibadetlerimizi evimizde yapmaya özen gösterelim. Bakanlığımız tarafından bildirilen kurallara ve alınan tedbirlere de mutlaka uyalım. Çanakkaleli hemşehrilerimiz başta olmak üzere, milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Miraç Kandili’ni tebrik ediyoruz. Ümit ediyoruz ki müjdeler dolu bu mübarek gece, insanlığın karşı karşıya kaldığı virüs tehdidinin ortadan kalkmasına vesile olur” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise “Tüm dünya, salgın hastalıklar, savaşlar, terörizm, göç gibi sayısız sorunların olduğu çok zorlu bir dönemden geçmektedir. Onun içindir ki bu içerisinden geçtiğimiz zorlu süreç, insanlığın geleceği için maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesinin ötesinde bizi biz yapan manevi değerleri ve bu değerlerin gereklerini yeniden anlama bakımından hayati önemi haizdir. İnanıyorum ki, Miraç Gecesi, insanımızın gönlünde manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasını sağlayacaktır. Bu itibarla bu gece idrak edilecek Miraç Kandil’imizi tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin Çanakkaleli hemşehrilerimize, ülkemize, İslam âlemine ve tüm dünyaya sağlık ve hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com