GESTAŞ personeline eğitim verildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda görev yapan Doç. Dr. Alper Şener tarafından GESTAŞ personeline eğitim verildi.

Koronavirüs salgınının ülkemizde görülmesiyle birlikte artırılan önlemler doğrultusunda; GESTAŞ’ın gemi ve iskelelerde gerçekleştirdiği dezenfekte çalışmalarının ardından, uzman doktor tarafından GESTAŞ personeline salgın hakkında eğitim programı düzenlendi.

ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda görev yapan Doç. Dr. Alper Şener, GESTAŞ’ın saha, gemi ve büro personellerine koronavirüs nedir, nasıl bulaşır, korunmak için neler yapılmalıdır gibi konular hakkında bilgilendirmede bulundu.

Tek tek tüm iskeleleri ve gemileri gezerek, salgın riski de göz önünde bulundurularak mümkün olduğunca küçük gruplar halinde toplanan personele eğitim veren Doç. Dr. Şener, özellikle bu tarz bir vakayla karşılaşıldığında neler yapılması gerektiği konusunda bilgilendirmede bulundu.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com