Çan Belediyesi’nden ‘kira erteleme’ kararı!

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla Corona virüsüyle ilgili alınan tedbirler kapsamında; mülkiyeti belediyeye ait olan iş yerlerinin nisan ve mayıs ayı kira ödemelerini 2 ay erteleneceğini açıkladı.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Corona virüsüyle ilgili alınan önlemler kapsamında belediyeye ait iş yerlerinin kira ödemelerinin ertelendiğini duyurdu. Öz, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Sevgili yurttaşlarım; değerli hemşehrilerim, İlk olarak Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizde etkisi altına almaya başlayan Koronavirüs nedeni ile birbirimizin sağlığının birbirimize emanet olduğunu unutmadan, sadece kendimize karşı değil, toplum olarak tedbirli olmamız gerekiyor.”

“Salgını önlemenin en önemli yolu zorunlu olmadıkça evden çıkmamak, toplu alanlarda uzak durmak ve ellerimizi sıkça yıkamaktır. Belediyemize ait ve ilçemizde hizmet veren tüm toplu taşıma araçlarını, otogarımızı, pazaryerimizi, okullarımızı, camilerimizi, parkları, kamu kurumlarını, aile sağlığı merkezlerini, ilçemiz yollarını ve bunun yanın sıra köylerimizde bulunan cami, kahvehane, iş yerleri de olmak üzere dezenfekte çalışmalarını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.”

“Vatandaşlarımız ile sarılmayı ve tokalaşmayı çok seven bir belediye başkanınız olarak diyorum ki; tokalaşmayı bir süre uzaktan selamlaşarak yapalım. Ayrıca kiracılarımıza da bir duyuru yapmak istiyorum; mülkiyeti belediyemize ait olan iş yerlerinin nisan ve mayıs ayı kira ödemelerini 2 ay erteleme kararı almış bulunmaktayız. Bu zorlu süreci panik olmadan ve birbirimize karşı duyarlı olarak en hızlı şekilde aşacağımızdan eminim. Hepinize sağlıklı günler diliyorum.”

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com