Korona Günlerinde Zafer

Türkiye’de görülen koronavirüs vakaları ve alınan tedbirlerin gölgesinde, Bursa’da yarı final play-off mücadelelerini oynayan Kalenin Sultanları, üç maçta üç galibiyet alarak, play-off finaline çıktılar. Normal sezonda 22 haftada 21 galibiyet alan Kale 1957’de, fırtına gibi estiği sezonda Bursa’da karşılaştığı üç rakibine gücünü gösterdi ve namağlup bir şekilde play-off finaline çıktı. Kale 1957, dünyanın koronavirüsle mücadele ettiği bu günlerde adeta “Korona günlerinde zafer” yazdı.

Voleybol Kadınlar 1.Ligi’nde normal sezonda 22 haftada 21 galibiyet alan Kale 1957, her hafta sahaya galibiyet parolasıyla çıktı. Çan’da kurulan ve adeta ilçe takımı değil Çanakkale takımı olan Kale 1957, hırsı ve elde ettiği zaferlerle Çanakkale’nin gururu oldu. Çan’da bulunan küçük salonda rakipleri karşısında azimle mücadele eden sultanları, Çan taraftarı bir hafta dahi yalnız bırakmadı. Başarının bir anlamda itici gücü olan Çanlılar, ilçe kulüplerini her daim destekleyerek taraftar nasıl olur, ders verdiler.

“Çan taraftarından ders”
Çanakkale Belediyespor-Kale 1957 derbisinde dahi, salonu hınca hınç dolduran Çanlılar, eş, dost, akraba, baba-kız, yediden yemişe küfürsüz takımları ile bir bütün oldular…

Normal sezonu, 22 haftada 21 galibiyet alarak lider tamamlayan sultanlar, play-off yarı final mücadelelerinde Kuzeyboru, Mardin Büyükşehir Başak Spor ve Bolu Belediyesi ile karşılaştılar. Sultanlar Bursa Cengiz Göllü Spor Salonu’nda gerçekleşen mücadelelerde, üç kez sahaya çıktılar. Rakiplerine boyun eğmeyen Kale 1957, üç maçta üç galibiyet alarak, adını 4 takımdan oluşacak olan final grubuna yazdırdı.

“Çanakkale’nin Sultanları oldular”
Vestel Venüs Sultanlar Ligi için kıyasıya bir mücadeleye sezonun başından başlayan Kale 1957, ara dönemde yapmış olduğu transferlerle adından söz ettirmiş, takımın direncini ve mücadelene gücünü kırmamıştı. Antrenör Emin İmen önderliğinde, Kalenin Sultanları önümüzdeki günlerde Play-Off Finalleri’nde bambaşka bir heyecanı Çanakkale’ye yaşatacaklar ayrıca Sultanlar Ligi için bilet almaya çalışacaklar… Sultanlar geride kalan sezonda, özellikle de içinde bulunduğumuz koronalı günlerde zafer yazarak, sadece Kalenin değil, Çanakkale’nin Sultanları oldular…

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com