Vergi ödemeleri erteleniyor!

Tüm dünyayı etkileyen Corona virüs salgınından sonra Gelir İdaresi Başkanlığı(GİB), salgından doğrudan etkilenen mükelleflerin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında ödemeleri gereken muhtasar (gelir vergisi stopaj) ve katma değer vergilerinin ödemelerinin 6 ay ertelenmesine yönelik olarak çalışmalar yapıldığını duyurdu.

GİB’den yapılan açıklamada, virüsten doğrudan etkilenen mükelleflerin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında ödemeleri gereken muhtasar (gelir vergisi stopaj) ve katma değer vergilerinin ödemelerinin 6 ay ertelenmesine yönelik olarak gerekli çalışmalar yapıldığı ifade edildi. Buna göre bahse konu ödemeler 6 ay süre ile ertelenebilecek.

‘Mücbir Sebep Halinden’ faydalanacak mükellef grupları ise şöyle açıklandı: Perakende Ticaret ve Alış Veriş Merkezleri, Demir Çelik ve Metal Sanayii, Otomotiv, Lojistik-Ulaşım, Sinema ve Tiyatro Faaliyetleri, Tiyatro, opera, bale, sinema, konser gibi her türlü sanatsal faaliyetler, Konaklama, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri, Tekstil ve Konfeksiyon Faaliyetleri, Etkinlik ve Organizasyon sektörleri.

Haber merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com