Tutulan rapor bakanlığa iletildi

Koronavirüs salgını, Türkiye’yi ekonomik olarak etkiledi diyen, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, etkileri en aza indirmek için hazırladığımız rapor, TOBB ve ilgili bakanlıklara iletilmiştir dedi.

Ticaret Borsası’nın haberine göre; Başkan Üzen “Firmalarımızın finansal darboğaza düşmesini engellemek amacıyla Hükümetimiz tarafından hazırlanacak destek ve önlem paketi kritik önem taşımaktadır” diye konuştu.

Üzen “Koronavirüs sürecini en başından bu yana Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz (TOBB) ve Bakanlıklarımızla koordineli bir şekilde takip ediyoruz. Koronavirüs sürecini halkın sağlığı açısından bugüne kadar çok başarılı biçimde yürüten hükümetimizin, işletmelerimizin ayakta kalması için de her türlü tedbiri alarak destek vereceğinden şüphemiz yoktur.

Yaşanan ekonomik durgunluktan çıkış sürecinde ticari faaliyetlerin devam ederek istihdamın korunması açısından işletmelerin desteklenmesinin önemli olduğu kanaatindeyiz.

Bu dönemi en az hasarla atlatabilmek için, istihdam desteklerinin artırılmasının yanı sıra, firmaların kredi, vergi ve SGK gibi borçlarının ertelenmesi gerektiğini bildiren Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Kaya Üzen, “KGF destekli yeni kredi paketlerinin çıkarılması da KOBİ’lerimiz başta olmak üzere birçok firmamız için hayati öneme sahiptir. Gerekli önlemleri zamanında alarak, bu süreci de ele ele vererek en kısa sürede atlatacağımıza inancımız tamdır” dedi.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com