Sağlık Bakanı’ndan Corona süresi: “1-2 ay bu şartlarda direneceğiz!”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm insanlığı tehdit eder hale gelen Corona virüs konusunda yaptığı açıklamada “Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet ediyorum. Bugünler böyle devam edemez. Hayatımızı 1-2 ay bu şartlara göre düzenleyip, direnelim” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona virüsü ile ilgili yaptığı açıklamada, virüs için 1-2 ay kadar daha tedbirlerin devam edeceğini belirterek herkesi kurallara uymaya davet etti.

Bakan Koca, açıklamasında şöyle dedi: “Corona virüsünün salgına dönüşmesi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kuvvetle muhtemel olan bu hastalığa set çekmenin yolunun tedbir almak olduğunu göstermektedir. Biliyorsunuz Avrupa ülkelerine sınırlarımızı kapattık. Riskleri önlemek istiyoruz. Umreden ve Avrupa’dan girişler yapıldı. Bu şekilde giriş yapanlar kontrol edildi ve bulgusu olanlar teste tabi tutuldu. Bu testlerde izole edilen vakalar bulunmakta ve yakınlarıyla birlikte kontrol altına alınmaktadır. Önceden tanı konulan vakaların yakınlarını taramadan geçiriyoruz. Yapılan testlerde pozitif sonuç 51 kişidir. Toplam hasta sayımız 98 olmuştur.”

“POZİTİF KISIMLARDA İYİLEŞME GÖRÜLÜYOR”
“Pozitif kısmın büyük bölümü iyileşme ile sonuçlanıyor. Bunun için gerekli destek tedavisini sağlıyoruz. Dünyadaki gelişmeleri de yakından takip ediyoruz, bu durum bize net bir iyimserlik yaşatıyor.Bir kez daha milletimize başsağlığı diliyorum, hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet ediyorum. Bugünler böyle devam edemez. Hayatımızı 1-2 ay bu şartlara göre düzenleyip, direnelim!”

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com