Zaferin 105’inci Yılına Koronavirüs Gölgesi!

Bir asrı aşkın zamandır her yıl, Türkiye’nin yanı sıra yabancı ülkelerin üst düzey yetkililerinin de katılımı ile düzenlenen 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin coşkulu kutlamalarına, bu sene tüm insanlığı tehdit eden ‘Koronavirüs’ gölge düşürdü. Geçtiğimiz günlerde, İl Anma Komitesi tarafından alınan tedbirler kapsamında 18 Mart ile ilgili kutlama ve törenlerin neredeyse tamamı iptal edilmişti.

Ve bugün… Kutlu zaferin 105’inci yıl dönümü de alınan kararlar gereği sade bir törenle kutlanacak. Sabah 09:00 saatlerinde, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek sade bir çelenk sunumunun ardından etkinlikler sona erecek.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci yıl dönümü kutlamaları, bu sene son derece buruk geçiyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve sonunda Türkiye’de görülmeye başlanan Koronavirüs sebebiyle, geçtiğimiz günlerde Çanakkale Deniz Zaferi kutlamalarının büyük bir kısmı iptal edilmişti. Ve bugün… Yıllardır büyük bir milli birlik içinde yad edilen kutlu zaferin yıldönümü de alınan bu kararlar gereği sade şekilde kutlanacak. Sabah 09:00 saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek çelenk sunumunun ardından etkinlikler sona erecek.

ÇANAKKALE VALİLİĞİ KARARI BÖYLE DUYURMUŞTU
Çanakkale Valiliği, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında alınan kararı “Yukarıdaki ilgi Bakanlıklar talimatlarının değerlendirilmesi sonucunda; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105. yıl dönümü törenleri kapsamında 18 Mart 2020 Çarşamba günü saat 09:00’da Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek Çelenk Sunma Töreni hariç İl Anma Komitesince planlanan diğer programlar ile etkinliklerin iptal edilmesine karar verilmiştir” diye duyurmuştu.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com