Pazarda ufak çapta önlemler alındı

Kapalı alanların birçoğunun koronavirüs önlemleri kapsamında, geçici süreliğine kapatıldığı ülkemizde pazarlar yapılmaya devam ediyor. Dün kurulan Salı Pazarı’nda, yoğunluk gözlenirken, esnafın ve müşterilerin bir kısmının önlem aldıkları görüldü.

Türkiye’de sıkı ve ciddi bir şekilde koronavirüs önlemleri uygulanmaya devam ediyor. Neredeyse her gün farklı bir kararla kalabalık alanlar kontrol altında tutulmaya çalışılırken, Pazar yerleri ne derece risk teşkil ediyor?

Dün Salı Pazarı kuruldu ve esnaf tezgahlarını her zaman olduğu gibi açtı. Geçtiğimiz günlerde sadece meyve ve sebze ürünlerinin satılacağı düşüncesinin ise hayal ürünü olduğu ortaya çıktı. Giyim, ayakkabı gibi ürünlerde tezgahlarda yerlerini aldılar. Vatandaşların ve esnafın ufak çapta önlemler aldıkları görüldü. Özellikle esnaflar para transferi yaptıkları için eldivenlerini çıkartmadılar. Vatandaşlar ise pazara girdikleri anda maskelerini yüzlerine çektiler. Pazarda normal hayatı olumsuz etkileyecek bir durum yaşanmazken, vatandaşlar pazar alışverişlerini yaparak evlerinin yolunu tuttular.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com