“Çanakkale ruhunu Aşılamaya devam edeceğiz”

Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu tarafından, dün koronavirüs ve 18 Mart Deniz Zaferi ile ilgili bir basın açıklaması paylaşıldı. Eğitim İş, 18 Mart Deniz Zaferi ile ilgili, “Bilinsin ki Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan eğitimciler olarak, Çanakkale ruhunu evlatlarımıza aşılamaya devam edeceğiz” cümlelerini paylaştı.

Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu tarafından dün iki açıklama birden paylaşıldı. Eğitim İş, hem 18 Mart Deniz Zaferi ile ilgili hem de koronavirüs ile ilgili açıklamasını kamuoyu ile paylaştı.

“Mustafa Kemal’siz bir Çanakkale Savaşı tarihi yazılmaz”
Sendika tarafından, Deniz Zaferi ile ilgili yapılan açıklamada, “Son yıllarda, aklı ve bilimi esas alan askeri deha, Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal’siz bir Çanakkale Savaşı tarihi yazılmak, bu kahramanlık destanı önemsizleştirilmek istenmektedir. MEB’in müfredatında, Kut’ül-Amare’nin “zafer” olarak Çanakkale’nin ise bir “cephe” olarak ifade edilmesi bunun göstergesidir.

“Bu ruhu evlatlarımıza aşılamaya devam edeceğiz”
Bilinsin ki Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan eğitimciler olarak, Çanakkale ruhunu evlatlarımıza aşılamaya devam edeceğiz” ifadeleri yer aldı.

“Henüz talebimize cevap gelmedi”
Öte yandan koronavirüs ile ilgili yapılan açıklamada ise, “Eğitim İş Genel Merkeri tarafından; 16 Mart 2020 tarih ve 264 sayılı dilekçe ile; açıklamaya çalıştığımız nedenlerle yükseköğretim iş görenlerinin salgından korunmalarını sağlamak amacı ile öğretime verilen ara süresince idari ve akademik iş görenlerin de idari izinli sayılmaları talep edilmiştir. Henüz bu talebe cevap gelmemiştir.

Korona virüs salgını nedeniyle Alanya Alaaddin Keykubat üniversitesinin 17 Mart 2020 tarihinde aldığı nöbetçi memur ve akademik personel belirleyerek İdari tatil kararını destekliyor, benzerini Yükseköğretim kurulu ve Tüm Üniversitelerin acilen almalarını istiyoruz” denildi.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com