“Köklü tarihimizin hakkını verelim!”

Eğitim-İş Çanakkale Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada “öğretmen okullarının 172. kuruluş yıl dönümünün bir milat olmasını istiyoruz! Öğretmen yetiştirmedeki bu köklü tarihimizin hakkını verecek bir sistemin kurulması için mücadelemizi sürdüreceğimizin altını çiziyoruz” dendi.

Eğitim İş Çanakkale Yönetim Kurulu, yaptığı bit açıklama ile öğretmen okullarının 172. kuruluş yıl dönümünü kutladı. Yapılan açıklamada şöyle dendi: “Yıllarca öğretmen olmak için okuyan, bu alanda eğitim alan meslektaşlarımızın onca öğretmen açığına rağmen atanmaması ve son olarak kadrolu öğretmen alımının durdurularak sözleşmeli öğretmen sisteminin getirilmesi bugün eğitim sisteminin en önemli sorunlarından birisidir. KPSS gibi artık ölçümden uzak bir sistem varken, mülakat vasıtasıyla liyakat öldürülürken, öğretmenler kategorilere ayrıştırılarak ayrı ayrı sömürülürken sağlıklı bir sistemden bahsetmek mümkün değildir.

“Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ‘Öğretmenler, sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır’, ‘Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ sözleri, bu sorunun aciliyetine ve vahametine ışık tutmaktadır. Eğitim-İş olarak Öğretmen Okullarının kuruluşunun 172. yıl dönümünü kutluyor, öğretmen yetiştirmedeki bu köklü tarihimizin hakkını verecek bir sistemin kurulması için mücadelemizi sürdüreceğimizin altını çiziyoruz” dendi.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com