Oyunlar iptal, biletler iade!

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, tüm dünyayı etkisi altına alan ve sonunda ülkemizde de görülmeye başlanan Corona virüsüne tedbir amaçlı olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alınan karar gereği tüm etinliklerin iptal edildiği duyuruldu. Açıklamada, ayrıca “Şafak: 1919 ve kim bay schmitt tiyatro oyunlarının bilet iadeleri 16 Mart-15 Nisan tarihleri arasında turizm danışma büromuzdan yapılacaktır” ifadelerine de yer verildi.

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Bakanlığın talimatları gereği, Corona virüsüne önlem amaçlı olarak tüm etkinliklerin iptal edildiği duyuruldu. Açıklamada, “Tüm dünyada görülen koronavirüs nedeniyle bakanlığımız talimatları ile tiyatro oyunlarımız ertelenmiştir. Şafak: 1919 ve kim bay schmitt tiyatro oyunlarının bilet iadeleri 16 Mart-15 Nisan tarihleri arasında turizm danışma büromuzdan yapılacaktır” denildi.

4 bine yakın insan hayatını kaybetti
2019-2020 koronavirüs salgını, 1 Aralık 2019 tarihinde Çin’in Hubei bölgesinin başkenti olan Vuhan’da çeşitli hastaların belirli bir neden olmaksızın gelişen ve tedavi ile aşılara cevap vermeyen bir zatürre görülmesi üzerine SARS-CoV-2 olarak adlandırılan[6] yeni bir koronavirüs teşhis edildi. Kişiden kişiye bulaşabilen virüsün bulaşma oranı 2020 Ocak ortasında büyüme gösterdi. İlerleyen zamanlarda Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya-Pasifik’te yer alan çeşitli ülkelerde yaşanan virüs vakaları rapor edilmeye başlandı. 11 Mart 2020’de Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın ilan edildi.

Virüs ile temastan semptomların oluşmasına kadar geçen sürenin 2 ile 27 gün sürdüğü hastalıkta, virüsün belirtiler ortaya çıkmadan önce de bulaşıcı olduğuna dair bazı kesin olmayan kanıtlar bulunmaktadır. Hastalık semptomları arasında yüksek ateş, öksürme ve nefes almada güçlük bulunmakta olup virüs ölüme sebep olabilmektedir.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com