Kargaşa heveslileri

Muhalefet, sonunda Hükümeti eleştirmek için bir konu buldu. İnsan sağlığı, memleket sevdası hepsi hikâye. Varsa, yoksa iktidara sallama. Korona denilen virüs, ülkemizde de görülmüş. Ordumuzun Suriye’de ne işi var? Diyenler. Bir şehit daha gelsin de, hükümete ver yansın edelim diye gözleri yolda olanlar, bayram ediyor. Türkiye’nin etrafında görülen bu virüs, nasıl oluyor da, Ülkemize girmiyor. Hükümet bunu saklıyor” diye yaygara yapmışlardı bunlar. Şimdi rahatladılar. Türkiye’nin Pravdası gazetenin çook uzun boylu yazarı şöyle yazmış; “Virüsün hangi şehirde çıktığını yazmak da, MİT kanun’una aykırı mı acaba? Hangi şehirde olduğunu yazarsak, tutuklayacak mısınız mesela?” Bu paylaşıma karşı, doktorlardan açıklama gelmiş. Bunlardan birisi de, Dr. Metin. Çakır, Pravda yazarının açıklamalarındaki ciddiyetsizliğe, şu ifadelerle tepki göstermiş:
Sayın yazar.
1-Enfeksiyon epidemiyolojisi nedir bilir misiniz?
2-Şehrin adı verildiğinde ani panik ve göç olup enfeksiyonun hızla her yere yayılma sorunu çıkacağını bilir misiniz?

“BARİ SUSUN”
3-Yüksek patojen mikroplar yayıldığında, nasıl önlem alınır bilir misiniz? Bilmiyorsunuz! Bari susun!” Evet, aynen böyle. Bizim Veteriner Hekimlikte de böyledir. Mihrak olan, köy, şehir ya da ilçeye, hayvan giriş çıkışları yasaklanır. Sebep, hastalığın başka yerlere yayılmasını önlemektir. Bunu bilmeden salla babam salla. Düşünün bir kere. Şehir isim verilse, herkes de bir panik olacak. Kimi başka illere kaçacak. Etken varsa onu da götürecek. Başta da dedik ya. Hükümeti kıskaca almak için her yolu deniyorlar. Ne yazık ki, bazı cahiller de, bunlara inanıyor. Sakin olun. Panik yapmayın. İşi, dine imana bağlayanlara da, itibar etmeyin. Yok efendim bu virüsü Cinler getirmişmiş.Hay o cinler sizin kafanıza,hatta beyninize mıçsın.

Hacker Temel
Su anda pir Laz Virüsü almış puluniysunuz…Biz, Trabzon-Türkiye’de henüz yeterli teknolojik imçanlara sahipolmatuğumuzdan, pu pir MANUEL virüstür!!Lütfen, çendi hard disçinizdeki püdün tosyalari çendinuz silerek yok edinuz ve bu maili biltuğunuz herçese cönderinuz!! Pize yardımci oltuğundan dolayi ı çok teşeççür ederuz. Hacker Temel.**** Temel bir gün bara gitmiş. Sarı renkli bir klozet görmüş ve tuvaletini yapmış. Ertesi gün bara geldiğinde sarı klozeti göremeyince kızmış:-“Niye sarı tuvalet yok”. Demiş. Barmen de demiş ki:-“Hulusi abi senin saksafona çiş yapanı buldum”.

Sağlıcakla kalınız.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com