Hem koronavirüs hem 18 Mart

Çanakkale Belediyesi tarafından güncel afişler kentin dört bir yanında yerini aldı. Afişlerde bu sene hem 18 Mart hem de koronavirüs yer aldı.

Çanakkale Belediyesi tarafından her sene olduğu gibi bu sene de 18 Mart Deniz Zaferi afişleri hazırlatıldı ve bu afişler panolarda yerlerini aldı. Bu sene 18 Mart Deniz Zaferi’nin yanı sıra koronavirüs ile alınması gereken tedbirlerde afişlere konu oldu. Kent genelinde asılan afişler arasında en çok dikkat çekenler arasında bulunan koronavirüs için alınacak önlemlerin olduğu afişler takdir gördü.

Afişte, “Virüslerden korunmak, birbirimizi korumakla başlar. Alacağımız kişisel önlemler ile hem kendimizi hem de çevremizdekileri virüslerin bulaşmasına karşı koruyabiliriz.

-Zorunlu olmadıkça seyahat etmeyelim. -Ellerimizi su ve sabunla sık sık yıkayalım. -Ellerimizle yüzümüze temas etmekten kaçınalım. -Sarılmaktan ve tokalaşmaktan kaçınalım. -Öksürürken ve hapşırırken kolumuzun iç yüzeyini kullanalım. -Hastaysak evde istirahat edelim.” mesajlarına yer verildi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com