Çanakkale Barosu’ndan Corona tedbirleri

Çanakkale Barosu tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’de de görülen Corona virüsüyle ilgili alınması gereken tedbirler dile getirildi. Açıklamada, “COVİD-19 yeni Korona virüsün tüm dünyaya yayılmasıyla birlikte Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilmesi neticesinde ulusal ve uluslararası otoritelerin tavsiyelerine uyulmasına ve önlemlerin arttırılmasına karar verilmiştir” denilerek alınan tedbirler sıralandı.

Çanakkale Barosu, tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etki alanına alan Corona virüsüyle ilgili alınan tedbirleri, yaptığı yazılı bir açıklama ile duyurdu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“COVİD-19 yeni Korona virüsün tüm dünyaya yayılmasıyla birlikte Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilmesi neticesinde ulusal ve uluslararası otoritelerin tavsiyelerine uyulmasına ve önlemlerin arttırılmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda Baromuz Başkanlığınca;
1- Toplu katılım düşünülen etkinlikler ile Staj Eğitim ders programının şimdilik durdurulmasına,
2- Kişisel hijyen açısından -zorunluluk hali dışında meslektaşlarımızın kendi cübbelerini yanlarında getirmeleri konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesine,
3- Adliyelerdeki Baro Odalarının, Baro İdari Binasının dezenfekte edilmesine, el dezenfektanları bulundurulmasına,
4- Mesleki Dayanışma ilkesi uyarınca salgın sebebiyle duruşmalara mazeret beyanı sunan meslektaşların, mazeretlerine gerekli duyarlılığın gösterilmesine karar verilmiş olup, gerekli anlayışı göstermenizi rica ederiz.”
Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com