“Başka Çanakkale yok”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak inşaat, inşaat malzemeleri, mimarlık, mühendislik, yapı denetim, iş sağlığı ve özel güvenliği sektörlerinde faaliyet gösteren meslek grubu üyeleri ile bira geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak inşaat, inşaat malzemeleri, mimarlık, mühendislik, yapı denetim, iş sağlığı ve özel güvenliği sektörlerinde faaliyet gösteren 7-8 ve 19 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde bir araya geldi.

“Kentsel dönüşümde herkes elini taşın altına koymalı”
Gerçekleşen sinerji toplantısında konuşan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “Kentsel dönüşümde herkes elini taşın altına koymalı. Kamu kurumları kar amacı güden kurumlar değildir. Belediyeler buradan kar veya parsel elde etme peşinde olmamalı. Bu kurumlar hizmet makamlarıdır. Pay isteme gibi bir uygulamaya anlam veremiyorum. Sosyal konutlar konusu acilen çözüme kavuşturulmalı. Bir depremde olabilecek en ufak bir zararın hesabını veremeyiz, vicdanen hiç altından kalkılamayacak bir yüktür.

“Çanakkale’de yollar otopark olarak kullanılıyor”
Otopark Yönetmeliği de aynı şekilde, farklı uygulama olmamalı. Popülizmden uzak olmalıyız. Her inşaat için uygulanacaksa, rakibimiz de aynı koşullarda inşaatını yapacak ise sorun yok, ben destekliyorum. Çanakkale’de yollar otopark olarak kullanılıyor. Belediyemizin yeni binasında uyuluyor mu? Belediye yeni binasında otopark için ayrılan alan dışarıdan gelecek olanları bırakın, Belediyede çalışan memur sayısının yarısı kadar. Binanın yeri zaten yanlış! Bunu defalarca dile getirdik.

“Çanakkale her şeyin en güzeline layıktır”
Çanakkale Otogarında gelen yolcu bekleme salonu düşünülmemiş, tuvalet vb gibi fiziki koşulları yetersiz, mantık çerçevesinde çıkışın Çan yoluna bağlantısı olması gerekirken yok. Geçen hafta Belediye Başkanımız ziyaret etmiş, bu eksiklikleri görüp gereğini yerine getireceğini ümit ediyorum. Başka Çanakkale yok ve Çanakkale her şeyin en güzeline layıktır” ifadelerinde bulundu.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com