“Koronavirüs krizi iyi yönetildi”

14 Mart Tıp Bayramı dün ÇOMÜ Tıp Fakültesi’nde bulunan konferans salonunda gerçekleşen etkinlikle kutlandı. Etkinlikte ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve ÇOMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamer Demir, koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundular. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat koronavirüs ile ilgili, “Ülke genelinde çok başarılı, bütün dünyanın takdirini toplayan bir çalışma oldu. Bütün dünyanın takdirini topladık” dedi.

14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle dün ÇOMÜ Tıp Fakültesi içerisinde yer alan konferans salonunda etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinlik ile Tıp Bayramı kutlanırken, etkinliğe Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamer Demir, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Okhan Akdur, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Fatma Kaynaş, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım ve Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Ufuk Tali’de katıldı.

“Bütün önlemleri alacağız”
Etkinlikte konuşan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, “Koronavirüs konusunda biz önce devemizi sağlam bağlayacağız sonra tevekkül edeceğiz. Önce biz gerekli önlemleri alacağız. Ülke genelinde çok başarılı, bütün dünyanın takdirini toplayan bir çalışma oldu. Bütün dünyanın takdirini topladık. Kriz iyi yönetildi. Umarız, bu kriz büyümeden, şu anda evet üniversiteler tatil ediliyor olabilir ama tabi ki bu önlemleri alacağız. Bakınız İtalya ve Çin perişan durumda” dedi.

“Mücadeleler neticesinde sağ sağlim bir hale gelinecektir”
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamer Demir, “Virüs salgını ciddi şekilde önem arz ediyor. Tabi ki mücadele edilecek ve bir şekilde kotarılacak. Mücadeleler neticesinde sağ sağlim bir hale gelinecek. Tüm dünyanın problemi tabi ki ülkemizin de problemi… Bu organizasyonun yapıp yapmamakla ilgili tereddütlerimizi, bugün itibariyle gerek üniversitelerde gerek Milli Eğitim’de eğitimler devam etmektedir görüşü ile ortadan kaldırdık” açıklamasında bulundu.

Etkinliğin sonunda, ÇOMÜ Tıp Fakültesi akademisyenlerine ve öğrencilerine plaket takdiminde bulunuldu.

Tunahan Ünsal

 

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com