Büyük öğrenci göçü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Koronavirüs Zirvesi sonrasında alınan kararların açıklanmasıyla, Türkiye’de büyük öğrenci göçü başladı. Üniversitelerin 3 hafta tatil edildiğinin açıklanmasının ardından, Çanakkale’de öğrenciler bir anda kendilerini sokaklara atarak, otobüs bileti için kuyruklar oluşturdular. İskele Meydanı’ndan başlayan kuyruk Saat Kulesi’nin arkasına kadar uzandı.

Geçtiğimiz gün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Koronavirüs Zirvesi’nde Türkiye için önemli kararlar alındı. Açıklanan kararlardan bir tanesi olan üniversitelerin 3 hafta tatil edileceğinin duyulmasını ardından yoğun bir hareketlilik yaşandı.

Üniversitelerin tatil edileceğini önceden öngören öğrencilerin bazıları yolculuğa hazırlardı. 16 Mart’tan itibaren 3 hafta tatil kararı duyulduktan sonra vatandaşlar valizlerle yollara çıktılar. Öğrenciler geçtiğimiz gün akşam saatlerinde İskele ve Cumhuriyet Bulvarı’nda bulunan otobüs firmalarının yazıhanelerine akın ettiler. Çok sayıda öğrencinin aynı anda bilet bulabilmek için yazıhanelere gelmesi üzerine oluşan kuyruk metrelerce uzadı. İskele Meydanı’ndan barlar sokağına kadar uzanan kuyruk 200 metreyi aştı. Bilet bulanlar kendilerini şanslı saydı, bulamayanlar ise en yakın zamanda gideceklerini ifade ettiler.

Sadece Çanakkale’de değil, yurdun dört bir yanında yaşanan hareketlilik büyük öğrenci göçü başladı şeklinde yorumlandı. Sivas, Bandırma, Denizli, Eskişehir, İstanbul ve Ankara otogarları da geçtiğimiz gece oldukça yoğun dakikalar yaşadı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com