“İlaçlama her zaman önemlidir”

Corona virüsünün dünya üzerinde hızla yayılması neticesinde, Türkiye’de de bir vaka şimdilik resmi olarak tespit edildi. Vaka tespitinden sonra, vatandaşlar ilaçlama faaliyetine önem vermeye başladılar. İlaçlama ne derece etkili olur, Karantina İlaçlama sahibi Recep Ragıp Barış’a sorduk, Barış, “İnsan yoğunluğunun olduğu alanlar sık sık ilaçlanmalıdır” derken, kişisel temizliğe önem verilmelidir vurgusunda bulundu.

Corona virüsüne karşı adeta Türkiye’de milli mücadele başlatıldı. Okullar, hastaneler, servisler, kantinler, taksiler, iş yerleri ilaçlanmaya başladı. Çanakkale’de de ilaçlama faaliyetleri hız kazanırken, konuyu Karantina İlaçlama sahibi Recep Ragıp Barış ile konuştuk.

“İlaçlama faaliyetleri hızla devam ediyor”
Barış, “Çanakkale’de ilaçlama faaliyetlerine önce Şoförler Odası başladı. Şoförler Odası’na bağlı okul servisleri, işçi servisleri, köy birlikler, taksiler ilaçlandı. Bu araçların yüzde 80’i ilaçlandı, ilaçlamalar hala daha gün gün devam ediyor. Okullarda ve kantinlerde ilaçlama yaptıranlar var. Özellikle insan giriş çıkışlarının yoğun olduğu kamu kurumlarından ilaçlama yaptıranlar var.

“İnsan yoğunluğunun olduğu yerler sık sık ilaçlanmalıdır”
İlaçlama bakteriyi, virüsü öldürür. Çok sirkülasyon olan yerlerde etkisi kısa sürer, yoğun olan yerlerde ilaçlama faaliyetinin sık sık yapılması gerekmektedir. Dezenfekte edilmiş alanlarda virüse karşı koruma sağlanacaktır diye düşünüyorum.

“Her şeyden önce titiz olunması gerekmektedir”
Her şeyden önce vatandaşlarımızın duyarlı ve titiz olmaları gerekmektedir. Özellikle el yıkama konusunda hassasiyet göstermeliyiz. Şahsi, kişisel temizlikler sağlandıktan sonra, dışarıda dikkat edilerek bu sıkıntının üstesinden gelinebilir diye düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com