Şampiyonada 2 şampiyon çıkarttık

6-8 Mart tarihlerinde düzenlenen Okullararası Gençler Yarı Final Tekvando Şampiyonası’na katılan sporcularımız, Çanakkale’ye şampiyon olarak döndüler.

Okul sporlarının 2020 yılı faaliyet programında yer alan Okullararası Gençler Yarı Final Taekwondo Şampiyonası, 06-08 Mart tarihleri arasında Marmaris’te düzenlendi.

Yoğun bir katılımın sağlandığı şampiyonada büyükşehirlerden gelen öğrencilerde vardı. 14 ilden gelen öğrenciler birbirleri ile kıyasıya mücadele ettiler. Çanakkale Özel Doğa Okulları öğrencisi İrem Dinç, Gençler kategorisi 42 kg.’da bazı maçlarını nakavtla alarak final maçına çıktı. Final maçında da kıyasıya mücadele devam etti.

İrem Dinç, final maçını da alarak Şampiyonluğa ulaşan isim oldu. Yine Çanakkale Özel Doğa okulları öğrencisi 52 kg.’da yarışan Zeynep Taşkın çoğu maçlarını nakavtla alarak final maçına çıktı ve final maçını da nakavtla alan Zeynep kilosunda şampiyon oldu.  Ayrıca İbrahim Bodur Anadolu Lisesi öğrencisi Gökçe Göğebakan 49 kg.’da bazı maçlarını nakavtla alarak okulunu şampiyon yapmayı başardı.

Turnuvayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Tekvando İl temsilcisi Hasan Altunışık, “Sporcularımızdan Zeynep Taşkın ve Gökçe Göğebakan’ın yıldızlar kategorilerinde Avrupa şampiyonlukları bulunmaktadır. Çok tecrübeli ve yetenekli olan bu sporcularımız bir üst kategori olan gençlerde de bu seviyede başarılar elde etmeleri çok önemli ve zor. Sporcularımız bu tür zorlu maçları alarak iyi sonuçlar elde etmeyi başardılar. Yine bu turnuva da şampiyonluk elde eden ve bu yıl geçtiğimiz ocak ayında Ankara’da Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda adeta fırtına gibi esen sporcumuz İrem Dinç’de çok yetenekli bir sporcumuz. Kendisinden bu turnuvada şampiyonluk bekliyorduk, sporcumuz gereğini yerine getirerek final maçına çıktı ve zorlu olan final maçını da alarak şampiyon olmayı başardı. Muğla da düzenlenen okullararası yarı final müsabakasına 12 sporcuyla katıldık, üç birincilik, bir ikincilik ve 4 üçüncülük alarak İzmir, Bursa gibi Metropol illeri geride bırakmayı başardık” dedi.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com