“İki teker, bir kitap, haydi dedemin oyunlarına!”

Kepez/Kalabaklı Köyü’nde 2019 – 2020 Eğitim – Öğretime başlayan Açı Koleji Kampüsü farklı etkinliklere imza atmaya devam ediyor. ‘İki teker bir kitap haydi dedemin oyunlarına’ projesinin ilki, geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirildi.

Açı Koleji’nin haberine göre; 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılına başlayan Kepez-Kalabalıklı köyündeki Açı Koleji, farklı etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz cumartesi günü  ‘İki teker bir kitap haydi dedemin oyunlarına’ projesinin ilkine imza atıldı. Bisikletleri ve patenleri ile etklinliğe katılan öğrencilere, Açı Koleji Kurucu Müdürü Necdet Çetin’in yanı sıra öğrenci velileri de eşlik etti. Proje kapsamında Açı Koleji öğrencileri bisikletleri ve patenleriyle Çarşı Caddesinin başından start alarak alıp Çarşı caddesini takip ederek Kent Müzesi’ni ziyaret ettiler.

Öğrenciler, daha sonra ise Donanma Çay Bahçesi ve Şakir’in Yeri’nin önünden geçerek kordon boyunca bisikletleri ve patenleriyle Valilik Binası önünde bulunan Tahta Atın önündeki basket sahasına ulaştılar. Burada kitap okuma seansının ardından, eski geleneksel yağ satarım bal satarım oyununu öğretmenleriyle birlikte oynadılar.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com